Silent Hill | Gra

Gra wydana na PSX w 1999 roku.

Jest to historia Harry'ego Mason'a, 32-letniego pisarza, który wraz ze swoją adoptowaną 7-letnią córką Cheryl przyjeżdża do Silent Hill na wakacje. Wjeżdżając do miasta Harry na drodze widzi cień małej dziewczynki, którą usiłując wyminąć, w wyniku czego jego samochód wpada w poślizg i rozbija się. W wyniku wypadku Harry traci przytomność. Gdy ją odzyskuje, okazuje się, że jego córka zniknęła.

Harry zauważa dziewczynkę, którą bierze za swoją córkę i jej śladem podąża. Dziewczynka ucieka przed nim, jednakże zostawiając mu po drodze różne wskazówki co do jego dalszej wędrówki. Miasto jest opuszczone, a co jakiś czas rozlegają się syreny alarmowe, po których następuje ciemność. Harry zostaje otoczony przez małe potwory w zaułku bez wyjścia...

Harry obudzi się w barze "Cafe 5to2", gdzie spotka policjantkę Cybil Bennett, która przyłączy się do poszukiwań zaginionej dziewczynki. Cybil da Harry'emu broń, a następnie się rozdzielą. Harry podąży wskazówkami pozostawionymi przez dziewczynkę do Elementary Midwich School, gdzie po przejściu przez wieżę zegarową znajdzie się w innym świecie. Gdy już koszmar się skończy, Harry zobaczy sylwetkę młodej kobiety Alessy Gillespie obok bojlera, która po chwili się rozpłynie w powietrzu.

Teraz Harry uda się do kościoła, którego słychać dzwony, Balkan Church. Spotka tam modlącą się kobietę Dahlię Gillespie. Po dziwnej z nią rozmowie, zostawi ona Harry'emu Flauros i radę, aby udał się do szpitala Alchemilla Hospital.

W szpitalu Harry spotka bardzo zajętego doktora Michael'a Kaufmann'a, który nie będzie miał czasu z nim porozmawiać. Niedługo po tym Harry znajdzie się w alternatywnym szpitalu, gdzie spotka pielęgniarkę Lisę Garland, która posiada wiele informacji na temat miasta i jego mieszkańców. Jednakże nie jest mu wstanie odpowiedzieć na ważne dla niego pytania.

Po opuszczeniu szpitala Harry uda się do Resort Area, gdzie ewentualnie może ponownie spotkać doktora Kaufmann'a w Annie's Bar. W końcu Harry ponownie spotka się z Cybil Bennett i po wymianie informacji, ponownie postanowią się rozdzielić. Harry uda się do latarni morskiej, gdzie ponownie zobaczy Alessę. Natomiast Cybil do Lakeside Amusement Park, gdzie zostanie zaatakowana. Gdy Harry do niej przydzie, Cybil będzie "pod kontrolą". Harry będzie musiał zdecydować czy ją ocali czy nie. Harry ponownie zobaczy Alessę.

Gdy Harry się obudzi, znajdzie się w świecie złożonym ze światów, w których do tej pory był w Silent Hill - Nowhere. Harry ponownie spotka tam Lisę Garland, z której pamiętnika dowie się, że jest ona uzależniona od White Claudia, którą rozprowadza Kaufmann. Harry w końcu dotrze do domu Alessy, gdzie spotka nie tylko ją, ale także wszystkich pozostałych. Alessa przybierze jedną z dwóch form: Incubus lub Incubator, jednakże każda z nich zabija Dahlię. W zależności od uzyskanego zakończenia, Harry opuści miasto z niemowlęciem lub zostanie w nim na zawsze.


Silent Hill | Postacie:

Harry Mason
Cheryl Mason
Cybil Bennett
Alessa Gillespie
Dahlia Gillespie
Michael Kaufmann
Lisa Garland[ Silent Hill Town ]   |   [ Silent Hill | Solucja ]   |   [ Silent Hill | Zakończenia ]   |   [ Do góry ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408