Silent Hill Downpour | Solucja

The Centennial Building

W korytarzu Murphy znajdzie notatkę PAROLE STATUS i przypomni sobie fragment swojego życia z więzienia. Po retrospekcji przejdź przez kolejne drzwi. Na ścianie będzie mapa budynku CENTENNIAL BUILDING MAP. Przejdź przez kolejne drzwi. Na parkingu będzie potrzebna Ci karta, aby otworzyć przejście dalej. Idź dalej prosto i sprawdź następną kratę, a otrzymasz kolejne zadanie:

ENTER THE BUILDING VIA THE SERVICE ELEVATOR

Podejdź do niebieskiego vana i otwórz jego tył. Będzie niespodzianka :-). Podejdź do radiowozu i otwórz bagażnik, aby wziąć latarkę UV FORENSIC FLASHLIGHT; teraz otwórz drzwi od strony pasażera z przodu i weź notatkę INTERNAL INVESTIGATION. Przy wozie strażackim jest brama. Rozwal kłódkę i zejdź na dół. Jednak woda będzie zbyt głęboka, więc udaj się do wozu strażackiego i zanurz wąż; uruchom pompę w wozie, aby wypompować wodę. Zejdź na dół. Przy ciele znajdziesz kartę SECURITY CAR. Wróć na parking i podejdź do drzwi na kartę, przy których wcześniej byłeś/aś. Użyj karty, aby wejść do środka. Włącz radio, aby odsłuchać kolejną wiadomość dla Murphy'ego od DJ Rick. W szafce znajdziesz apteczkę FIRST AID KIT. Naciśnij przycisk, aby otworzyć bramę i udaj się tam. (Spójrz na ekran monitora). Przywołaj windę i wsiądź do niej.

Zadanie: ENTER THE BUILDING VIA THE SERVICE ELEVATOR - zakończone.

W windzie naciśnij guzik. Winda zatrzyma się na pierwszym piętrze - w bibliotece. Weź siekierę i idź dalej, do zabitych deskami drzwi. Otwórz je przy jej pomocy. Przejdź przez niższą skrzynkę dalej, przeciśnij się między kolejnymi skrzynkami. Zostanie zaatakowany przez Screamer. Idź dalej do skrzyni, którą będziesz mógł/a przesunąć. Przesuń ją. W szafce będzie apteczka FIRST AID KIT. Udaj się do drzwi i wejdź do głównej części biblioteki. W pomieszczeniu po prawej znajdziesz obraz przedstawiający "Welcome to Shepherd's Glenn". Idąc po śladach widzianych w promieniach UV dojdziesz do zamkniętych i zabarykadowanych biurkiem drzwi. W związku z tym udaj się na tył pomieszczenia i przesuń drabinę przy regale na książki.

Wejdź po niej na górę. Na jednym z regałów znajdziesz książkę o entomologii. Idź dalej, przejdź przez drzwi. Znajdziesz się w pomieszczeniu z zamkniętym szyfrem wejściem do Video Archive. Przejdź przez kolejne drzwi. Włącz radio, aby go posłuchać. Będzie tam także projektor wyświetlający zdjęcie, na którym w promieniach UV widać liczbę "200". Udaj się na koniec korytarza na górze i przeczytaj zaznaczoną książkę Psychology. Będzie także apteczka FIRST AID KIT. Zejdź na dół i przejdź przez kolejne drzwi. Znajdziesz się w dużym holu, zejdź na dół. W gablotach będą Dolls, ale na razie Cię nie zaatakują.Udaj się w lewo do podwójnych drzwi i przejdź przez nie. W pomieszczeniu znajdziesz amunicję na kanapie. Wyjdź na korytarz i przejdź przez pierwsze drzwi. Znajdziesz się w łazience. W szafce będzie apteczka FIRST AID KIT. Wróć na korytarz i idź do sali głównej. W pomieszczeniu po lewej znajdziesz obraz 'Devil's Pitstop'. Udaj się do następnego pomieszczenia po lewej, gdzie najdziesz ciało, a obok niego ID CARD. Na ścianie widziany w UV będzie napis "Sequestered does not equal safe" oraz pistolet PISTOL. Na końcu głównej sali znajdziesz kolejny obraz 'Demon Samael'. Udaj się do korytarza po lewej i wejdź do pierwszej sali, która jest otwierana na kartę.

Będzie tam radio, gdzie znowu wysłuchaj wiadomości od DJ. Na biurku znajdziesz układankę z listów. Po je ułożeniu otrzymasz kod 851136 - NUMBERS NOTE. Udaj się do pomieszczenia z gablotami i wejdź po schodach. Udaj się do drzwi z zamkiem cyfrowym i użyj znalezionego kodu. Wejdź do środka i przeczytaj książkę Secret History of the Colony. Przejdź przez następne drzwi, gdzie znajdziesz obraz "Shepherd House". Przejdź przez następne drzwi. Idź korytarzem; wejdź do pierwszego pomieszczenia po lewej, gdzie na biurku znajdziesz notatkę RETT CAIRN. Wejdź po ustawionych na sobie meblach na górę. Znajdziesz się na trzecim piętrze. Przejdź przez dziurę w ścianie i dalej. Na biurku znajdziesz apteczkę FIRST AID KIT; przejdź po kładce na drugą stronę, a potem po drugiej.

Uważaj, zaatakują cię avatary lalki Dolls. Idź dalej i wejdź o pomieszczenia; na biurku znajdziesz amunicję PISTOL BULLETS. Idź dalej i przejdź przez dziurę w ścianie; idąc po śladach widzianych w UV dojdziesz do drabiny. Zejdź po niej na dół, gdzie przejdź przez drzwi na korytarz. Przejdź przez drzwi prawie na przeciw i w komodzie w szufladzie znajdziesz raport PSYCHOLOGICAL REPORT. Na biurku znajdziesz slajdy SLIDES. Wróć z powrotem po drabinie na górę. Idź dalej. W dużym pomieszczeniu znajdziesz na ścianie obraz "Time brings truth", a na regale książkę PSYCHOLOGY COMMON MENTAL DISORDERS VOL. VII. Przejdź przez podwójne drzwi do następnego pomieszczenia, gdzie będziesz musiał/a pokonać następne lalki Dolls. Na ścianie znajdziesz obraz "Silent Hill Cinema". Będzie tam winda z drzwiami zablokowanymi przez wózek inwalidzki; zabierz go. Wejdź do niej i pojedź na kolejne piętro (2 piętro). Udaj się w prawo do drzwi i dalej do pomieszczenia z rzutnikiem. Użyj znalezionych slajdów, które wyświetlą Ci kod dostępu do Video Archive - 961.

Udaj się tam teraz i otwórz drzwi. W środku znajdziesz ciało jednego z towarzyszących Murphy'emu więźniów, weź od niego ID CARD. Przejdź przez drzwi do następnego pomieszczenia, gdzie Murphy będzie miał kolejną retrospekcję. Po niej na regale znajdziesz notatkę EMPLOYEE REVIEW. Możesz też posłuchać radia. Wróć z powrotem do pomieszczenia z projektorem i dalej do windy, w której użyj ID Card. Gdy wysiądziesz po prawej na ścianie znajdziesz mapę STUDIO MAP.

Udaj się do DJ Rick'a i z nim porozmawiaj. Do rozmowy dołączy też oficer Cunningham. Po rozmowie z nim świat ponownie się zmieni.


Otherworld

Wyjdź przez drzwi na wprost na korytarz. Przejdź przez następne drzwi i udaj się do pomieszczenia w głębi, gdzie na blacie znajdziesz rozcieńczalnik DILUENT. W jednym z pomieszczeń znajdziesz apteczkę w szafce FIRST AID KIT. Wróć na korytarz i podejdź do sterty ciuchów i wylej na nią Diluent, a następnie go podpal. Teraz świat ponownie się zmieni.

Jak pojawi się czerwone światło, biegnij prosto, a następnie skręć w drugi korytarz po lewej i na jego końcu zeskocz do dziury. Skręć w prawo. Udaj się do pomieszczenia po prawej z lustrem. Pokręć widzianą w lustrze korbą i otwórz drzwi. Idź prosto, aż wyskoczy Ci czerwone światło. Udaj się do drzwi i przejdź przez nie do kolejnego pomieszczenia z lustrem. W końcu dobiegniesz do pomieszczenia z samochodami na suficie, na które uważaj, gdyż spadają. Udaj się do ostatniego korytarza (po lewej) i ogólnie trzymaj się lewej strony. W końcu dobiegniesz do korytarza z zepsutym wiatrakiem, na którego końcu będzie dźwignia. Pociągnij ją, aby przejść przez drzwi

Idź dalej korytarzami. W pomieszczeniu, które się obróci, naciśnij przycisk i udaj się do windy. Po zakończonej przejażdżce, przejdź przez drzwi. Ponownie pojawi się czerwone światło. Idź jak Cię droga prowadzi. Gdy spadniesz w korytarzu po prawej na ścianie w szafce znajdziesz apteczkę FIRST AID KIT. Idź dalej uważają na plujące potwory. Przejdź przez pomieszczenie z wiszącymi klatkami, na które uważaj bo spadają. Na ścianie przekręć obraz i udaj się do otwartych drzwi. Dojdziesz do pomieszczenia z dziwnym zegarem. Wejdź na jego wskazówkę, przejdź na drugą, a potem na jej koniec i zejdź z zegara. Przejdź do następnego pomieszczenia.

Przejdź przez tor przeszkód, w trakcie którego znajdziesz amunicję PISTOL BULLETS i SHOTGUN SHELLS. W końcu zjedź długim korytarzem uważając na przeszkody. W końcu Murphy znowu będzie miał retrospekcję.

Po przejściu koszmaru Murphy obudzi się na ławce, do której przyszedł listonosz i dał mu list, którego nadawcą był sierociniec St. Maria. Dostaniesz nowe zadanie:

INQUIRE AT THE MONASTERY

Exploring Chastain Heights

Na prawo na końcu urwanej drogi po prawej będzie apteczka FIRST AID KIT. Idź ulicą, miń kino Movie Theater i na końcu ulicy przy barykadzie znajdziesz apteczkę FIRST AID KIT. Wróć do przejścia między budynkami i wyjdź na Brite St. Wejdź na podwórko po prawej, gdzie znajdziesz notatkę LOCAL BOY ABDUCTED. [Przy świeczkach wykopiesz Circle Emblemat]*. Idź prosto do barykady, z jej prawej strony będzie apteczka FIRST AID KIT. Idź do sklepu przy stacji metra z ubraniami, gdzie znajdziesz kurtkę OLD COAT. Udaj się teraz z powrotem przez Logan's Park do stacji metra, gdzie spotkałeś bezdomnego Homer'a i daj mu znalezioną kurtkę.

Zadanie: FIND A WARM COAT FOR THE BEGGER - zakończone

Homer dorysował Ci na mapie, gdzie jest klucz. Dostaniesz też nowe zadanie:

FIND A FISHNG ROD FOR THE BEGGER

Udaj się na Brite St. przez przejście obok kina; po lewej będzie budynek z drabiną. Na przeciwko przy garażach znajdziesz "bosak" POKER, przy pomocy którego ściągnij drabinę na dół. Wejdź po niej i przejdź przez okno do środka. W salonie znajdziesz gramofon. Idź na górę, gdzie w pokoju dziecięcym znajdziesz korbę CRANK obok łóżka. W głównej sypialni na komodzie znajdziesz płytę VINYL RECORD. W łazience w szafce będzie apteczka FIRST AID KIT. Zejdź na dół i puść płytę. Kręć tak długo, aż zobaczysz ciało i napis "Turn back time". Podejdź z powrotem do gramofonu i cofnij morderstwo. Otrzymasz nowe zadanie:

PUT THE VICTIMS' SPIRITS TO REST

Z obrazu mężczyzny wyjdzie jego duch, którego musisz zabić. Podejdź do portretu i podpal go zapalniczką.

Zadanie: PUT THE VICTIMS' SPIRITS TO REST - zakończone

Wyjdź z budynku, tak jak do niego wszedłeś i udaj się na ulicę prowadzącą do sierocińca. Po lewej wejdź do sklepu, gdzie za ladą znajdziesz żarówkę REPLACEMENT BULB, a o ścianę będzie oparty SHOTGUN. Otwórz kasę, w której znajdziesz klucz STORAGE ROOM KEY. Użyj znalezionego klucza i weź z pomieszczenia obraz HOPE PAINTING. Udaj się teraz do kina.

W łazience po lewej od wejścia znajdziesz w kabinie na krześle rolkę filmu FILM REEL "The Silent Children", a w szatni na ladzie znajdziesz kolejną FILM REEL 2 "Children of the Corn". Wróć do lewej łazienki i przejdź przez dziurę w ścianie. Przejdź przez salę i udaj się na górę. Przejdź przez drugie drzwi po lewej i po schodach na górę. Znajdziesz tam projektor, a na ścianie za nim notatkę FILM SPLICER. W pomieszczeniu obok znajdziesz kolejny film FILM REEL 3 "The Secret of the Attic". Wróć do projektora, włóż żarówkę i załóż filmy po kolei, a następnie wejdź w niego. Będą tam ukryte liczby, które dadzą Ci kod do pomieszczenia obok projektora. Kod: 9241. Udaj się tam teraz i w pomieszczeniu połącz wszystkie filmy razem, a następnie ponownie je odtwórz. Wejdź do niego; udaj się do drugiego budynku. Wejdź do pokoju po lewej i zbierz WOOD CRANK. Przejdź dalej; na stole znajdziesz pozytywkę - użyj znalezionej korby, a dostaniesz klucz KEY. Przejdź dalej i wejdź po drabinie na górę i otwórz skrzynie przy pomocy znalezionego klucza. Znajdziesz tam GOLD PISTOL oraz naboje. Wyjdź z filmu i z kina. Udaj się teraz do sierocińca.

Przy fontannie (po prawej od wejścia do sierocińca) znajdziesz notatkę COURT RULING. [Zejdź schodami po prawej na dół i przy beczce wykop Robbie]* Udaj się teraz do drzwi frontowych i wejdź do środka.


* tylko przy ponownym przejściu gry; potrzebne do jednego z zakończeń.[ Dalej ]   |   [ Do góry ]


Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408