Silent Hill Shattered Memories | Gra

Gra wydana w 2009 roku na Wii, a w 2010 roku na PlayStation 2 i PSP.

Akcja tej części gry rozgrywa się zimą 2008 roku. Psychiatra Dr. Michael Kaufmann przygotowuje się na przyjęcie nowego pacjenta. Wypija szklaneczkę Whisky i przyjmuje nowego pacjenta.

W międzyczasie Harry Mason traci panowanie nad swoim samochodem, wpada w poślizg i rozbija się o płot złomowiska w Silent Hill. Po wyjściu z samochodu Harry zauważa, że zniknęła jego córka Cheryl, którą postanawia odnaleźć. W czasie swojej wędrówki po mieście Harry trafia do baru Diner 52 lub Good Ol'Days bar, gdzie spotyka policjantkę Cybil Bennett lub Bar Maid. W czasie rozmowy z nimi Harry ma objawy amnezji, jednakże uświadamia sobie, że mieszka w Silent Hill przy 1206 Levin Street z jego córką Cheryl.

Harry udaje się do swojego do mu. Pod drodze odbiera telefon przez który słyszy głos Cheryl i jeszcze kogoś. Po zakończeniu rozmowy świat zacznie zamarzać. Pojawią się dziwne potwory przed którymi Harry będzie musiał uciekać. W końcu dotrze do swojego domu przy Levin Street. W domu zastaje on jednak obcych ludzi - Mike'a i Lucy Stewart, którzy mieszkają w nim od 14 lat. Cybil postanawia zabrać Harry'ego na komisariat, aby wyjaśnić sprawę adresu zamieszkania Harry'ego. W drodze na komisariat trafiają na burzę śnieżną. Cybil zostawia Harry'ego w samochodzie. Po pewnym czasie Harry wysiada i rusza przez las Forest. Po pewnym czasie las zmienia się w zamarznięty świat, z którego Harry ucieka do liceum Midwich High School. Tam ponownie rozmawia przez telefon z Cybil, z którą umawia się na sali gimnastycznej.

W szkole Harry spotyka Michelle Valdez, która mówi mu, że znała Cheryl Mason, która była uczennicą tej szkoły. Na dowód pokazuje mu szkolne zdjęcie. Harry'ego dopada kolejny lodowaty koszmar, po wydostaniu się z którego, Harry ponownie spotyka się z Michelle. Harry jedzie z nią do baru The Balkan, w którym ona pracuje. Spotyka tam młodą kobietę Dahlia, która przyjechała po niego, aby zabrać go do Cheryl. W czasie drogi na moście świat ponownie zamarza i samochód wpada do rzeki.

Harry budzi się w Alchemilla Hospital, gdzie rozmawia z Cybil. W czasie rozmowy świat ponownie zaczyna zamarzać. Gdy uda mu się uciec z koszmaru, Harry spotyka Lisę Garland, pielęgniarkę pracującą w szpitalu Alchemilla Hospital, która miała wypadek samochodowy. Harry odprowadza ją do domu, gdzie Lisa umiera czy to na skutek odniesionych w wypadku ran czy też niewłaściwej pigułki podanej jej przez Harry'ego.

W drodze do Toluca Mall Harry ponownie spotyka Cybil, która mówi mu, że on nie może być Harry'm Mason'em. Świat ponownie zaczyna zamarzać i Harry trafia do koszmaru. W końcu udaje mu się dotrzeć na Simmons Street, gdzie spotyka starszą wersję Dahlii, która mówi mu, że jest jego żoną, a Cheryl jest w latarni morskiej Lighthouse. Świat ponownie zamarza, a Harry w końcu trafia do pokoju swojej córki i zasypia na jej łóżku.

Gdy Harry się obudzi, obok niego będzie siedziała Michelle, która zaoferuje mu podwózkę do latarni morskiej. W czasie drogi Michelle kłóci się ze swoim chłopakiem John'em, w wyniku której oboje wysiądą z samochodu. Harry kanałami dotrze do Annie's Bar, gdzie spotyka ponownie Michelle, która mówi mu, że zerwała z John'em. Radzi mu także, aby popłynął łodzią przez Toluca Lake do latarni morskiej. Harry mija Lakeside Amusement Park i dociera do przystani, gdzie wsiada na łódź, na której spotyka Dahlię. Odpływają. Dahlia uwodzi Harry'ego. Gdy Harry się obudzi, świat ponownie zacznie zamarzać. W końcu Harry dociera do brzegów przy latarni morskiej, gdzie ponownie ratuje go Cybil. Cybil mówi mu także, że Harry Mason umarł 18 lat temu w wypadku samochodowym. Cybil zostawia Harry'ego, który wchodzi do latarni morskiej, która ostatecznie okazuje się kliniką Dr. Kaufmann'a.

Ostatecznie okazuje się, że to Cheryl Mason jest pacjentką Dr. Kaufmann'a.


Postacie:

Dr. Michael Kaufmann
Harry Mason
Cheryl Mason
Cybil Bennett
Michelle Valdez
Lisa Garland
John
[ Silent Hill Town ]   |   [ Silent Hill Shattered Memories | Solucja ]   |   [ Silent Hill Shattered Memories | Zakończenia ]
[ Do góry ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408