Silent Hill Homecoming | Gra

Gra wydana w 2008 roku na PlayStation 3, Xbox360, PC.

Alex Shepherd ma dwadzieścia kilka lat i wraca do swojego domu w Shepherd's Glen po ukończeniu służby wojskowej, w czasie której został ranny i przebywał w szpitalu. Po powrocie do domu, Alex dowiaduje się, że jego ojciec Adam Shepherd i jego brat Joshua zniknęli tak jak wiele innych osób z miasta. Alex znajduje swoją matkę Lillian pogrążoną w depresji. Alex postanawia odnaleźć swojego brata i w czasie swojej wędrówki poznaje mroczną tajemnicę sąsiedniego miasta Silent Hill.

Gra rozpoczyna się w szpitalu, gdzie Alex jest wieziony na łóżku do sali. Gdy w końcu zostaje sam, udaje mu się wyswobodzić z więzów i próbuje uciec z tego dziwnego szpitala. W jednym z pomieszczeń widzi swojego brata Josh'a, który rysuje coś kredkami. Na jego zapytanie brat daje mu pluszowego królika i ucieka, a Alex udaje się w pościg za nim. W końcu trafia do windy, którą nagle przecina wielkie ostrze...

Alex budzi się z koszmaru i okazuje się, że siedzi na siedzeniu pasażera ciężarówki, którą prowadzi Travis Grady. Travis wysadza Alex'a w Shepherd's Glen, gdzie okazuje się, że miasto nie jest takie same jak kiedyś; jest spowite dziwną mgłą i opuszczone. W końcu Alex spotyka Margaret Holloway, matkę swojej przyjaciółki z dzieciństwa Elle Holloway. Zarówno Alex jak i sędzia Holloway są potomkami dwóch z czterech założycielskich rodzin miasta (Shepherd, Holloway, Fitch i Bartlett). Sędzia jest zdziwiona tym spotkaniem i mówi mu, aby poszedł zobaczyć się z matką.

Po przybyciu do swojego rodzinnego domu Alex widzi wiele zdjęć przedstawiających jego rodziców i jego brata; na żadnym z nich nie ma jego samego, ale Alex zwala to na fakt, że jego brat zawsze był faworyzowany przez rodziców. Alex znajduje matkę pogrążoną w głębokiej depresji, która mówi mu jak bardzo tęskni za jego bratem i że ojciec wyruszył na jego poszukiwanie. Przed wyjściem Alex zabiera jej rewolwer ojca, który trzymała na kolanach. Wychodząc słyszy odgłosy dobiegające z piwnicy, więc się tam udaje. W piwnicy jest mała rzeźnia, w której ojciec oprawiał złowioną zwierzynę. W końcu Alex wychodzi z domu.

Przy komisariacie policji Police Station Alex spotyka swoją przyjaciółkę z dzieciństwa Elle Holloway, która jest na niego zła, że nie pożegnał się z nią przed wyjazdem z miasta. Przed rozstaniem daje mu walkie talkie i Alex wyrusza dalej na poszukiwanie Joshua. Trafia na złomowisko, gdzie spotyka Curtis'a Ackers'a, którego prosi o informacje w zamian za rewolwer swojego ojca. Przed odejściem Curtis daje mu broń. Alex odwiedza grobowiec rodziny Bartlett, gdzie znajduje zegarek wydawający dziwny dźwięk, który doprowadza Alexa do nieprzytomności.

Gdy Alex się budzi, okazuje się, że znalazł się w Silent Hill. Nagle widzi swojego brata biegnącego do opuszczonego hotelu. Alex podąża za nim do budynku, gdzie zostaje otoczony przez różne potwory. W końcu spotyka tam Sam'a Bartlett'a, burmistrza Shepherd's Glen, od którego dowiaduje się, że jego syn Joey także zaginął. Nagle potwór zabija burmistrza, a Alex musi go pokonać. Gdy mu się to uda, ponownie traci przytomność.

Alex budzi się zamknięty w więziennej celi, gdzie jest przesłuchiwany przez Deputy Wheeler'a, który w końcu upewnia się co do intencji Alexa i go wypuszcza. Teraz razem próbują uciec z komisariatu, jednak po drodze zostają rozdzieleni. Alex spotyka Elle i wraz z nią ucieka do kanałów Sewers. Po wyjściu z kanałów Alex spotyka Dr. Fitch'a, z którym udaje się do jego gabinetu, gdzie ponownie wpada w koszmar. Gdy kolejny potwór zabije Fitch'a i Alex go pokona wybudzi się z koszmaru; obudzi się w klinice i znajdzie klucz prowadzący go do ratusza City Hall. Gdy Alex tam przybędzie, znajdzie sztylet Ceremonial Dagger, który okaże się nie tylko bronią lecz także kluczem do tajnego pokoju jego ojca. Alex przypomni sobie, że jego ojciec dał Josh'owi rodzinny pierścień mówiąc, że nie może go nikomu pokazywać, nawet Alex'owi. Wygląda na to, że jego rodzice i sekta The Order wybrali Josh'a do jakiegoś specjalnego zadania. Nagle jego rodzinny dom zmieni się w jego odwrotność. Gdy w końcu uda mu się z niego wydostać, Alex ponownie spotka się z Elle i Wheeler'em, którzy postanowią udać się do Silent Hill, aby uratować kogokolwiek się da.

W czasie podróży łodzią do Silent Hill Elle i Wheeler zostaną porwani przez członków sekty The Order. Po otrzymaniu wiadomości od Wheeler'a, Alex udaje się do więzienia Overlook Penitentiary, gdzie musi pokonać wiele potworów i członków sekty zanim uda mu się uwolnić Wheeler'a. Postanawiają przeszukać więzienie w poszukiwaniu Elle. Alex spotyka tam swoją matkę Lillian, która jest ukrzyżowana i prosi go, aby zakończył jej cierpienie. Idąc dalej znajdują Judge Holloway przywiązaną do krzesła. Alex uwalnia ją, jednak ogromny potwór porywa Wheeler'a. Po zabiciu potwora Alex widzi swojego brata biegnącego do kościoła The Church. W kościele Alex dowiaduje się, że jego rodzice musieli poświęcić jednego z synów. Spotyka tam także swojego ojca Adam'a, który jest związany. Od niego dowiaduje się, że nigdy nie był w wojsku, tylko był w szpitalu psychiatrycznym i ponownie traci przytomność.

Alex budzi się w dużym pomieszczeniu, gdzie jest sędzia Judge Holloway, która wyjaśnia mu, że Shepherd's Glen zostało założone przez cztery rodziny z Silent Hill, które nie chciały mieć nic wspólnego z kultem The Order. Sekta pozwoliła im odejść pod warunkiem, że co 50 lat każda z tych czterech rodzin musi poświęcić jedno ze swoich dzieci. Jednakże za ostatnim razem rodzina Shepherd nie poświęciła swojego dziecka, więc na miasto spadła ciemność. W związku z tym Judge Holloway postanowiła pozabijać wszystkich, którzy nie podporządkowali się sekcie i przywrócić stary porządek. Teraz zamierza zabić Alex'a, jednakże w wyniku szarpaniny to on ją zabija.

Alex ucieka i w końcu udaje mu się odnaleźć Elle, która była torturowana. Znajdują tam także Wheeler'a, jednakże w dalszą drogę Alex musi udać się sam. Alex przemierza grobowce, w których zostały pochowane ofiary obrzędu. Na grobie swojej rodziny znajduje swoje imię. W tym momencie ponownie przypomina sobie przeszłość, moment jak Josh otrzymał od ojca rodzinny pierścień. Tej nocy Alex zabrał brata na przejażdżkę łódką po Toluca Lake, gdzie dowiedział się o pierścieniu. W wyniku szczeniackiej sprzeczki między braćmi, Josh wpada do wody i tonie. Następnego dnia Adam wyławia jego ciało z jeziora. Ojciec złajał Alex'a i powiedział mu, że nie zdaje sobie on sprawy z tego co zrobił, bo to on został wybrany, a teraz wszyscy będą cierpieli z powodu występku Alex'a. Alex pobada w obłęd i zostaje zamknięty w szpitalu.

Świat ponownie się zmienia i Alex musi stawić czoło ostatniemu potworowi Amnion, z którego brzucha wypadnie Josh. Alex połączy się z bratem i będzie go przepraszać za to co zrobił.


Postacie:

Alex Shepherd
Adam Shepherd
Joshua Shepherd
Lillian Shepherd
Travis Grady
Margaret Holloway
Elle Holloway
Deputy Wheeler
[ Silent Hill Town ]   |   [ Silent Hill Homecoming | Solucja ]   |   [ Silent Hill Homecoming | Zakończenia ]   |   [ Do góry ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408