Silent Hill Origins | Gra

Gra wydana w 2007 roku na PSP, Play Station 2 .

Travis Grady jest kierowcą ciężarówki, który cierpi na wizje w jakiś sposób z nim związane. Wracając do Brahms postanawia skrócić sobie drogę jadąc przez Silent Hill. Na obrzeżach miasta na drodze pojawia się postać, Travis hamuje i wysiada z ciężarówki, aby sprawdzić czy nikomu nic się nie stało. Na poboczu widzi postać dziewczynki w szkolnym mundurku, która nagle zaczyna uciekać. Travis biegnie za nią, aż do płonącego budynku. Wbiega do niego, ratuje dziewczynkę Alessę Gillespie i wybiega na drogę, gdzie traci przytomność.

Travis budzi się na ławce w Silent Hill niedaleko szpitala Alchemilla Hospital, gdzie postanawia się udać, aby dowiedzieć się, jak czuje się uratowana przez niego dziewczynka. W szpitalu Travis spotyka doktora Michael Kaufmann, który stwierdza, że nie przyjęto żadnych nowych pacjentów do szpitala. Travis nie daje za wygraną i jedzie windą na drugie piętro, gdzie zostaje zaatakowany przez pielęgniarkę. W gabinecie na ścianie jest duże lustro, w którym Travis dostrzega dziwny refleks. Po dotknięciu lustra Travis przechodzi do drugiego świata - Otherworld. Travis'owi w końcu udaje się wydostać ze szpitala, po zabiciu potwora, który zostawi mu Flauros. Ponownie zobaczy on dziewczynkę i straci przytomność.

Travis obudzi się na ławce w szpitalnym lobby, gdzie spotka pielęgniarkę Lisę Garland, która poradzi mu, aby spróbował dowiedzieć się w sanatorium. W Cedar Groove Sanitarium Travis spotyka Dahlię Gillespie, która opowiada mu o swojej córce Alessie, która zginęła w pożarze. Travis przeszukuje sanatorium, gdzie dowiaduje się, że jego własna matka Helen Grady chciała go zabić i dlatego znalazła się w sanatorium na oddziale zamkniętym. Travis dociera w końcu do celi, w której była trzymana jego matka i po starciu z jej wspomnieniem ponownie znajduje Flauros, a także ponownie widzi Alessę i traci przytomność.

Travis budzi się na ławce w głównym holu sanatorium, gdzie na stole znajduje bilet do teatru. Udaje się więc do teatru Artaud Theatre, gdzie w holu głównym ponownie spotyka pielęgniarkę Lisę Garland. Lisa opowiada mu o swoim marzeniu zostania aktorką. Podczas przeszukiwania teatru, Travis dowiaduje się, że Alessa często odwiedzała teatr, zwłaszcza podczas prób. Alessa wystraszyła się kostiumu Caliban'a i wykorzystując swoje psychokinetyczne zdolności zadała wiele ran aktorowi. Travis odkrywa jak zmienić dekorację na scenie, co daje mu wejście do innych światów, gdzie w końcu znajduje Caliban'a. Ponownie pojawia się Alessa i Travis traci przytomność.

Travis budzi się na ławce w holu teatralnym. Na podłodze leży ciało potwora, obok którego znajduje on klucz do motelu, w którym mieszkał wraz z ojcem w czasie ich wizyt u jego matki. W końcu Travis trafia do motelu Riverside Motel, gdzie w holu zaczyna sobie przypominać swoją przeszłość. Zwiedzając motel Travis spotyka dr Kaufmann'a i Lisę w jednym z pokoi pełnym narkotyków, gdzie przyłapuje ich in flagranti. W końcu Travis dociera do pokoju Room 500, gdzie ponownie przypomina sobie przeszłość - jest to miejsce, gdzie jego ojciec Richard Grady powiesił się. W końcu musi zmierzyć się z demonicznym wspomnieniem swojego ojca, który zostawi mu kolejny Flauros.

W końcu Travis trafia do zupełnie innego świata, gdzie musi ostatecznie zmierzyć się z demonem.


Postacie:

Travis Grady
Alessa Gillespie
Michael Kaufmann
Lisa Garland
Dahlia Gillespie
Helen Grady
Richard Grady
[ Silent Hill Town ]   |   [ Silent Hill Origins | Solucja ]   |   [ Silent Hill Origins | Zakończenia ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408