Silent Hill 4 The Room | Gra

Gra wydana w 2004 roku na Play Station 2, Xbox i PC.

Henry Townsend mieszka w South Ashfield, niedaleko Silent Hill, w apartamentowcu South Ashfield Heights w mieszkaniu 302 (Room 302) od dwóch lat. Przez jakiś ostatni tydzień ma nocne koszmary i nie może wydostać się z własnego mieszkania ani przez drzwi ani przez okno. Jego sąsiedzi zauważają jego nieobecność, jednak nie zwracają na nią większej uwagi. Nawet zarządca budynku Frank Sunderland nie jest wstanie otworzyć jego mieszkania przy pomocy klucza. Piątego dnia więzienia Henry odkrywa dziurę w ścianie w łazience. Uzbraja się w metalową rurkę Steel Pipe i przechodzi, a właściwie przeczołguje się przez dziurę, do innych światów.

Dziura prowadzi Henry'ego do dziwnych światów, w których spotyka on niebezpieczne i czasami nieśmiertlene istoty. Za każdym razem jak wraca do swojego pokoju, Henry budzi się we własnym łóżku. W tych światach jest świadkiem śmierci wielu ludzi, którzy zostali uwięzieni we własnych światach jak on, lecz także morderstwa dzieją się w "prawdziwym" świecie. W swej podróży po tych światach, Henry dowiaduje się coraz więcej o Walterze Sullivanie, seryjnym mordercy, który kilka lat wcześniej terroryzował Ashfield. Ostatecznie Walter został aresztowany i w więzieniu popełnił samobójstwo. Jednakże nowe ofiary mają znamiona jego morderstw i kolejne numery; są nimi: Cynthia Velazquez, Jasper Gein, Andrew DeSalvo oraz Richard Braintree.

Sąsiadka Henry'ego Eileen Galvin, także ma zostać ofiarą Walter'a Sullivan'a. Towarzyszy ona Henry'emu w jego podróżach po innych światach. Oboje usiłują uniknąć śmierci z rąk Walter'a. Ostatecznie Henry odkrywa ukryty pokój w swoim mieszkaniu, gdzie znajduje ciało Waler'a Sullivan'a. Przy pomocy kluczy znalezionych w jego płaszczu, Henry'emu udaje się wreszcie wydostać ze swojego mieszkania. Jednakże świat zewnętrzy także jest koszmarem, w którym towarzyszy mu Eileen, która później zostanie opętana przez Sullivan'a. Ostatecznie Henry ponownie wraca do swojego mieszkania, gdzie w ukrytym pomieszczeniu nie znajduje już ciała Walter'a, ale odkrywa dziurę w miejscu gdzie było. Skacze na dół, aby stoczyć ostateczną walkę z Walter'em i postarać się uratować Eileen.


Postacie:

Henry Townsend
Frank Sunderland
Walter Sullivan
Cynthia Velazquez
Jasper Gein
Andrew DeSalvo
Richard Braintree
Eileen Galvin
[ Silent Hill Town ]   |   [ Silent Hill 4 The Room | Solucja ]   |   [ Silent Hill 4 The Room | Zakończenia ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408