Silent Hill Homecoming | Solucja

The Church


Silent Hill Homecoming | The Church Drzwi wejściowe zostały za tobą zaryglowane drutem kolczastym. Więc nie masz innego wyjścia, jak tylko iść dalej. Na pierwszej ławce po prawej znajdziesz mapę Church Map. Po tej samej stronie znajdziesz także na ławce hymn Hymn:

Where shall my wondering soul begin?
How shall we all to heaven aspire?

Na końcu ławek przy kotarze znajdziesz amunicję Shotgun Ammunition. Podejdź do organów i je obejrzyj. Wetknij teraz swój Ceremonial Dagger w dziwny zamek po środku organów. Otworzy się brama prowadząca do korytarza. Wracaj teraz do wejścia i skręć w korytarz po prawej. Zejdź po schodach na dół. Na komodzie z lustrem znajdziesz w misce zdjęcie Photo (11/11) - Joshua taking a picture of himself in our bathroom.. Po środku pomieszczenia będzie dziwna studnia. Obok niej będzie pokrętło, które przekręć. Otworzy się krata do studni. Zabij robaki i ze studni weź Chalice Plate. Przejdź przez drugą bramę na schody prowadzące do góry. Idź na piętro, gdzie na ścianie będzie SAVE POINT. Na stole będzie psalm Psalm:

Blessed is the man who does not tread the path of the wicked,
or stand in the way of sinners, or sit in the seat of mockers.

Wejdź do konfesjonału, gdzie się wyspowiada Alex'owi jego ojciec. W zależności od dokonanego wyboru w czasie spowiedzi, będzie zależeć zakończenie gry. Po zakończonej spowiedzi znajdziesz tam Kneeling Man Plate. W korytarzu znajdziesz Health Drink oraz świeczkę Unlit Candle. Wracaj teraz z powrotem na dół, do sali z organami, Main Hall. Zaatakują cię tam dwa Schism. Udaj się teraz do drugiego korytarza, na wprost. Dojdziesz do sali z rzeźbą, pod którą na świeczniku ustaw znalezioną świeczkę. Weź tabliczkę Candle Plate. Na lewo od posągu znajdziesz amunicję Pistol Ammunition. Wejdź po drugich schodach do góry. Nagle odezwie się twoje radio. Idź dalej do góry, do sali z trzema obrazami. Na stole znajdziesz Health Drink. W kącie za ławkami znajdziesz amunicję Shotgun Ammunition. Za obrazem po prawej (przetnij go) znajdziesz kolejną płytkę Tree Plate. Wejdź do wybitej przez Schism bramy, gdzie w korytarzu znajdziesz amunicję Rifle Ammunition. Idź dalej tym korytarzem na balkon nad organami. Na stole przy witrażach znajdziesz apteczkę First Aid Kit. Podejdź do środkowego witrażu, z rycerzem, i weź płytkę Sword Plate.

Po zabiciu dwóch Siam podejdź do organów i ułóż w dziwnym zamku płytki.

Penitence = Kneeling Man Plate
Vengeance = Sword Plate
Desire = Tree Plate
Sorrow = Candle Plate
Sacrifice = Chalice Plate

Otworzy się przejście, zza którym Alex znajdzie swojego ojca, od którego otrzyma rodzinny pierścień Shepherd Familly Ring. W rogu ta tatusiem znajdziesz Health Drink. A za maszyną, która go trzymała będzie przedostatni dziecinny rysunek Child's Drawing (17/18) - And while good children live, bad ones cannot escape their fate. For once you hear his screeching wail, it's already too late.. Teraz zejdź schodami na dół. Po zejściu na dół udaj się w lewo, gdzie na stole znajdziesz kostium Order Soldier. Teraz możesz iść korytarzem w prawo, przez wyciekającą parę. Podejdź do windy i ją przywołaj. W windzie spotkasz Curtis'a.

Lair

Po uwolnieniu się na szafkach znajdziesz mapę Lair Map, Health Drink, apteczkę First Aid Kit, Ceremonial Dagger, apteczkę First Aid Kit. Na ścianie będzie SAVE POINT. Przejdź przez drzwi na korytarz. Idź korytarzem do podniesionej bramy. Drzwi za bramą są zamknięte. Idź dalej prosto korytarzem do ostatnich drzwi po prawej, do pokoju 212. W środku znajdziesz Order Soldier i w ciele Steel Pipe. Przejdź przez okno do następnego pomieszczenia, pokój 211, i zabij kolejnego Order Soldier. W pomieszczeniu znajdziesz MK 23 Handgun, na ścianie obok biurka klucz Sector 3 Key, a także amunicję Shotgun Ammunition oraz książkę Through the Fog:

Through the Fog - A Skeptic in Silent Hill by: Paul Scheible
Silent Hill: A town known for its mysterious happenings and now-defunct cult, "The Order," which was recently exposed by
Detective Douglas Cartland. But, what darkness really lies behind the simple veneer of this sleepy town?
Paul Scheible’s latest book chronicles his research during a two-year stay in the town, including detailed interviews
with long-time residents, cult documents you won’t find anywhere else, and an appendix of popular local legends.
As expected, life in Silent Hill is far more mundane than you may have heard, and the "great evil" The Order sought to find
originated from the same abyss whence all religions spring: nowhere darker than the fanatical minds of its followers.

Na ścianie przy drzwiach znajdziesz Torture List:

By decree of the ordained council, the following have been chosen to serve the will of our divine lord.
James L. Tony E. Justin H. Ryan N. Anna L. Matt N. Jeremy E. Sarah R. Jeffrey E. Roger J.
Do not make any mistakes. Remember the penalty for not following The Word.
"All repent, for our kingdom is near"
- AS

Przejdź przez drzwi na korytarz. Za pustym kontenerem znajdziesz ostatni dziecinny rysunek Child's Drawing (18/18) - So do not cry aloud at night, stay hidden in your bed... Or the Bogeyman from Silent Hill will come chop off your head.. Wracaj teraz z powrotem na korytarz. Zostaniesz zaatakowany przez dwóch Order Soldiers. Teraz udaj się do drzwi zamkniętych za półpodniesioną bramą, przy których wcześniej byłeś. Otwórz drzwi i wejdź do następnego pomieszczenia. Kolejny Order Soldier się pojawi. Jedyne otwarte drzwi prowadzą do korytarza. Otwórz je przy pomocy metalowej rurki Steel Pipe. W korytarzu spotkasz kolejnych Order Soldiers. W oddali słychać krzyk Elle. Udaj się do pokoju 320. Przejdź przez bramę w korytarzu i przesuń starą lodówkę. Przy pomocy metalowej rurki otwórz drzwi prowadzące do pokoju 321. Teraz czeka cię walka z bossem - Curtis. Po jego zabiciu wejdź do pokoju 320 i na biurku znajdziesz Health Drink, apteczkę First Aid Kit oraz książkę Doctrine:

Every child born of the flesh bears the Filth of the flesh that created it The lives of the un-pure are steeped in Filth
and their deeds and words spread Filth through the world Even Death is not enough to cleanse generations of this Filth
from the flesh. The only way to ensure these poor souls can live pure lives is to cleanse the flesh from their bodies.

Na ścianie będzie wisiał klucz Room 301 Key. Wyjdź teraz na korytarz. Podejdź do bramy i użyj dźwigni. Elle przejdzie na drugą stronę i tobie ponownie ją otworzy. Idź dalej korytarzem. Spotkasz ponownie Order Soldiers. Twoim celem teraz jest pokój 301, który otwórz za pomocą znalezionego klucza.

W pokoju 301 znajdziesz: na stole przy drzwiach notatka Experiment Memo:

The experiment failed. It was a shining hope for us all, but the weakness of a few has darkened that light for us all.
However, we will survive, we must. Our purpose is too great to be halted and no cost is too great in the service of our Lord.
Shepherd’s Glen is lost, and its people are doomed to Hell and don’t even know it. It falls to us, and our enduring Order
to save them. We alone can offer them salvation, and their salvation lies here in Silent Hill where we belonged all along.
Go, save them all. They are frightened and know not what awaits them if they refuse us, so give them the choice.
JA RH DH GP

na łóżku notatka Note:

I’m happy to report today I successfully converted seven subjects to serve the will of our divine lord. If God is willing,
please take this as a sign of my commitment and spare my wife, for she does not know better.
Yours,
-Steve

Na kolejnym łóżku znajdziesz notatkę Propaganda:

The time has come! These dark days are merely a test to find the worthy! None of you will survive the coming fires,
you know this in your hearts. All of the horrors you may have witnessed are nothing compared to the Hell that awaits you.
We know your fears; we know you are not mad. Flee to us for shelter from the coming storm. Flee to us to absolve your sins.
Flee to us because you have nowhere else to run. Please join us at our weekly service, Fridays, 6pm at the Church of the Holy Way.
Coffee and donuts served.

W szafce za parawanami znajdziesz amunicję Pistol Ammunition. Na stole będzie dziwny worek, weź go, a otrzymasz All weapons back, a na końcu pomieszczenia znajdziesz w szafce Health Drink; na biurku Serum. Zbij szybę i przeskocz do następnego pomieszczenia. W lodówce znajdziesz apteczkę First Aid Kit, a na ścianie obok szafki będzie notatka Torture List:

By degree of the ordained council, the following have been chosen to serve the will od our divine lord.
Autrey H. Thomas S. Terri L. Maggie G. Mary A. Sarah E. David S. Julie J. Susie R. William H. Recie R. Milli A.
Remember the penalty for not serving our lord is death.
"Do not keep company with those who have not faith.
For what is there in common between righteousness and evil, or between light and dark?"
- AS

Przeskocz z powrotem do pokoju 301 i wyjdź na korytarz. Idź prosto i przejdź przez drzwi. Otwórz kratę i przejdź z Elle na drugą stronę. Udaj się do pokoju 113. Znajdziesz w nim Police Marksman Rifle i na szafce amunicję Shotgun Ammunition. Będzie tam także książka The Set of Bylaws:

1. Commitment All Members of the Order must have fully committed themselves to this purpose in their beliefs,
their activities and their lives.
2. Membership Membership within the Order is extended to all that seek the Old Ways.
A. Levels of Membership
a. Mother Circle - The Mother is considered the founding group of the Order. The name of the founding group is The Mother.
b. Daughter Circle - Any Second Generation group hived off of The Mother.
c. Servant Circle - Any Third Generation group stemming from The Mother.
3. The High Council The High Council is set in place as a tool for all within the Order to make use of.
The purpose of the High Council shall be to aid in the process of group formation as needed, act as a governing body
in matters pertaining to the Order as a whole, and to be a judge/jury if asked to settle disputes.
4. Grievances and Discipline Procedures All decisions made by the High Council are binding. Presenting your case
before the Council implies your acceptance of their decision. Those seeking mediation must contact the Scribe.
a. The High Council shall be called in to preside over disputes within a group to hear complaints and accusations of
inappropriate acts, abuse of power by leaders and any other complaints that are deemed worthy to preserve
the public image or internal integrity of the Order.
b. The nature of the disciplinary action shall be decided at the sole discretion of The High Council.
These actions shall contain, but not be limited to, assignment of manual labor, persecution of an individual member,
banishment of an individual member,and banishment of a group. c. If an individual member wishes to leave the Order,
they are required to bring their request to the High Council.

Zbij szybę do pomieszczenia obok, gdzie znajdziesz Wheeler'a. W zależności od twojego teraz wyboru będzie zależeć zakończenie gry. Na blacie w pomieszczeniu jest apteczka First Aid Kit. Przejdź przez drzwi do pokoju 111. Alex rozdzieli się teraz z Elle. Z pokoju 111 przejdź przez następne drzwi na korytarz. Idź dalej korytarzem do ostatnich drzwi. W pomieszczeniu znajdziesz SAVE POINT. Przejdź przez jedyne otwarte drzwi do Founding Family Chamber. Teraz czeka ciebie zagadka do rozwiązania. W pomieszczeniu masz cztery słupy z herbami rodzin założycielskich Shepherd's Glen. Do każdego z nich musisz w zamek włożyć nożyk. Wtedy obok pojawi się tablica.

LUDZIK/OKO - Fitch:

We, the Family Fitch, in order to ensure our continued protection and prosperity, do enter into this Holy Contract
with our God, accept our duties as Performer of Rites and willingly consign our child to the knife in God’s name.

WIATR/WAGA: - Holloway:

We, the Family Holloway, in order to ensure our continued protection and prosperity, do enter into this Holy Contract
with our God, accept our duties as Keeper of Lore and willingly consign our child to the noose in God’s name.

GÓRY/e coś - Bartlett:

We, the Family Bartlett, in order to ensure our continued protection and prosperity, do enter into this Holy Contract
with our God, accept our duties as Executor of Law and willingly consign our child to the earth in God’s name.

KROPLA/TRÓJZĄB - Shepherd:

We, the Family Shepherd, in order to ensure our continued protection and prosperity, do enter into this Holy Contract
with our God, accept our duties as Master of Arms and willingly consign our child to the water in God’s name.

Podejdź do panelu i ustaw odpowiednio znaki.

Wewnętrzne koło: u góry Holloway, po lewej Bartlett, po prawej Fitch
Zewnętrzne koło: u góry waga (Holloway), po lewej e coś (Bartlett), po prawej oko (Fitch)

Otworzy się częściowo zamek w bramie. Teraz musisz ustawić kolejne koło na Shepherd, czyli wewnętrzne kropla, a zewnętrzne trójząb. Brama się teraz otworzy. Idź dalej. W głównej sali czeka cię teraz walka z ostatnim bossem w tej grze - Amnion. Po zakończonej walce obejrzyj uzyskane zakończenie gry. Pamiętaj, aby zapisać plik z uzyskanym zakończeniem.[ Zakończenia gry ]   |   [ Do góry ]   |   [ Silent Hill Town ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408