Silent Hill Homecoming | Solucja

Shepherd's Glen Town Hall


Shepherd's Glen Town Hall Idź do ratusza Town Hall prosto Main Street. Wejdź do środka. Drzwi podwójne na wprost wejścia są zamknięte, więc udaj się do bocznego korytarza po lewej przez małe drzwi. W korytarzu uważaj na Smog'a. Udaj się do pierwszych drzwiach po lewej, zabitych deskami, i wejdź do środka. Na stole znajdzie znajdziesz portret pra pra pra pra pra dziadka Alexa - Isaac Shepherd'a. Podejdź do pustego regału przy ścianie i przesuń go. Znajdziesz tam kolejny rysunek Child's Drawing (12/18) - The lying little children, with souls selfish and small. Will find their wriggling tongues cut out, and nailed to the his wall.. Wyjdź na korytarz i idź nim dalej. Kolejne drzwi po lewej prowadza do pomieszczenia z SAVE POINT'em.

Wyjdź na korytarz i udaj się do głównego pomieszczenia w ratuszu, po środku budynku. Podejdź do podium i użyj klucza Founders Key. Otworzy się przejście do piwnicy w podłodze. Zejdź na dół po schodach i zbierz apteczkę First Aid Kit. Oba korytarze po obu stronach schodów prowadzą w to samo miejsce, więc udaj się którym chcesz do wąskiego przejścia w ścianie. Przejdź do następnego pomieszczenia, gdzie będą 3 pielęgniarki Nurse. W pomieszczeniu znajdziesz 4 Ancient Books, Ancient Book: Importance of The Executor of Law:

In defense of The Tenets, it is necessary that one person preside over the punishments of any members who have fallen from the Path.
These rulings must be based on complete understanding of the laws set forth and must be executed without prejudice.
The Executor Of Law must not waive in the responsibility of enacting this power, he must declare his oath, in public forum,
to uphold the ideals of The Book. In God’s Name, so shall it be.

Ancient Book: Importance of the Keeper of Lore:

To continue on the path we have laid before us, it is vital that the people remember the road traveled.
We must continually provide, update and nurture accurate records of the past that cannot be challenged by outsiders.
Once the lore has been handed over, The Keeper shall confine himself to an uncorrupted sanctuary.
There he shall learn the history of The Founders. In God’s name, so shall it be.

Ancient Book: Importance of The Master of Arms:

In the pursuit of creating a more perfect Way, rules must be followed and rules must be enforced.
Any member who ignores this command shall be dealt with swiftly and in view of all. This shall ensure continued prosperity.
It is, therefore, imperative that the effective Master Of Arms not waive in the responsibility of enacting this power
until his last day in this life. In God’s name, so shall it be.

Ancient Book: Importance of The Performer of Rites:

With the truth of the old believers fractured, it is essential that one person maintain and effectuate the modern sectarian rites
we have toiled so faithfully to create and protect. After taking up the mantle of this post,
The Performer Of Rites shall make a pilgrimage to the edge of the forsaken region to purify himself from the sins of the past.
There he will beseech the forefathers for forgiveness and understanding. In God’s name, so shall it be.

Obok reflektora jest krzyż, z którego wyciągnij sztylet Ceremonial Dagger. Alex będzie miał kolejną retrospekcję. Na wprost wejścia do tego pomieszczenia są ukryte drzwi, które otworzysz przy pomocy znalezionego noża ceremonialnego Ceremonial Dagger. Wejdź do nowo otworzonego korytarza. Idź korytarzami do pomieszczenia z biurkiem i maszyną do pisania. Obok będzie drabina prowadząca do góry; wejdź po niej.

Rose Heights Cemetery


Holloway Cript Alex znajdzie się w jednym z mauzoleów, Fitch'ów, w Founders Garden na cmentarzu. Na ścianie znajdziesz kolejny dziecinny rysunek Child's Drawing (13/18) - The bullies and their spiteful wrath will find torment as well. Soon he will strike them where they stand and drag them into hell.. Użyj Ceremonial Dagger do otworzenia drzwi i wyjdź na zewnątrz. Przy pomocy tego noża otwórz wejście do drugiego mauzoleum Holloway. Na jednej z krypt znajdziesz Serum.

Udaj się teraz do na parking przed cmentarzem i do komisariatu policji, gdzie w alejce po lewej stronie komisariatu będzie amunicja Pistol Ammunition (tam, gdzie była apteczka). Podejdź teraz do tablicy z zaginionymi osobami i zdejmij z niej zdjęcie Photo (9/11) - The repair guy Curtis Ackers in his shop.. Pobiegnij teraz na południe River View Rd. do złomowiska Curtisa (Yankyard), gdzie przy wejściu znajdziesz amunicję Shotgun Ammunition x2 oraz Health Drink. Teraz wracaj z powrotem na cmentarz przez parking.

W Founders Garden udaj się na schody prowadzące do Founders Row. W przejściu spotkasz dwa Smogi. Biegnij do samego końca korytarza, gdzie na końcu znajdziesz amunicję Shotgun Ammunition oraz First Aid Kit. Przejdź przez otwarte przejście w korytarzu. Znajdziesz się przed bramą prowadzącą do Founders Row.

W Founders Row jest kolejny Smog. Biegnij do Family Crypts North. Jak tylko tam się znajdziesz, na wprost ciebie będzie wejście zabite deskami. Używając siekiery dostań się do środka, gdzie znajdziesz Chrome Hammer' Pistol. Teraz biegnij do East Garden, a następnie do Old Crypts. Po drodze uważaj na psy i Smogi. Z Old Crypts już prosta droga do ogródka na tyłu domu Alex'a.

Shepherd House


Shepherds House Wejdź do domu przez ganek. W kuchni rozwal zabite deskami drzwi. W jadalni znajdziesz First Aid Kid. Wyjdź z powrotem do ogródka. Przy budzie psa zejdź do piwnicy i przejdź do pomieszczenia za zasłoną. Używając Ceremonial Dagger otwórz drzwi, których wcześniej nie mogłeś otworzyć. W środku znajdziesz "BlueSteel" Shotgun oraz klucz Attic Key. Idź teraz po schodach na parter domu. Wejdź na piętro domu i podejdź do zamkniętych drzwi na końcu korytarza. Użyj znalezionego klucza Attic Key i wejdź do środka. Przejdź przez kolejne drzwi na klatkę schodową prowadzącą na strych.

Po lewej na pudłach jest zdjęcie Photo (10/11) - Hey... This is me. What am I doing?. Podejdź do pustego regału i go przesuń. Znajdziesz tam drzwi, przy których Alex będzie miał kolejna retrospekcję. Wejdź do środka. Znajdziesz tam Certificate of Release or Discharge from Active Duty:

CERTIFICATE OF RELEASE OR DISCHARGE FROM ACTIVE DUTY
NAME: SHEPHERD, ADAM J.
RANK: COL
PAY GRADE: O6
DATE OF BIRTH: 19540418
PLACE OF ENTRY INTO ACTIVE DUTY: FORT BENNING, GA
LAST DUTY ASSIGNMENT AND MAJOR COMMAND: XVIIITH AIRBORNE CORPS
STATION WHERE SEPARATED: FORT BRAGG, NC
DECORATIONS, MEDALS, BADGES, AND CAMPAIGN RIBBONS AWARDED OR AUTHORIZED:
  GOOD CONDUCT AWARD, PURPLE HEART, SILVER STAR
MILITARY EDUCATION: BASIC PARACHUTE TRNG, AIR ASSAULT CRSE, US MIL COMMAND
  AND STAFF COLLEGE
TYPE OF SEPARATION: RELEASE FROM ACTIVE DUTY
CHARACTER OF SERVICE: HONORABLE
NARRATIVE REASON FOR SEPARATION: RETIREMENT

I hereby certify that the attached document is a true and accurate record to the best of my knowledge.
(signed) Adam J. Shepherd

Na biurku pod gobelinem będzie układanka do rozwiązania. Musisz ją tak ułożyć, aby powstał herb rodu Shepherd, który jest na gobelinie. Gdy go poprawnie ułożysz, wysunie się szuflada, w której znajdziesz Letter from My Father:

I hace failed, and they know it. They blame me. They should. I swore to protect this town, but I can't.
The streets decay before our eyes. The curse we always feared has come upon us. Worse yet, The Order has returned,
kidnapping and killing with impunity, brainwashing those they take in an effort to rebuild their flock.

Whether they want to punish us for the exodus of our forefathers - or simply to breathe new life into the old ways, I don't know.
But they've taken our people. The only thing left is to face the source of this evil, to fight it, and pray that some hope can be restored.
My sole consolation is that I've finally opened my eyes to the evil in Silent Hill.

Znajdziesz tam także mapę Map of Silent Hill. Zejdź teraz na parter do matki Alexa, aby z nią porozmawiać.

OTHERWORLD

Po chwili zaatakuje cię Schism. Na ścianie będzie napis:

To escape to the future you must know the past
We are bound to our pain, remember, and set us free

W salonie Living Room znajdziesz maskę Angry Mask oraz SAVE POINT na ścianie. Idź teraz do kuchni, gdzie na szafce znajdziesz kolejną maskę Frowning Mask oraz Health Drink. W Front Room znajdziesz dziwny ołtarz z napisem: To hide her pain this face she did wear... . Z drugiej strony będzie drugie ciało z napisem: Behind this mask her heart was laid bare.. Idź teraz na pierwsze piętro, gdzie na szafce przy schodach będzie wbity tasak Cleaver. Wejdź do pomieszczenia zza podwójnymi drzwiami. Przejdź do następnego pomieszczenia, gdzie znajdziesz kolejną maskę Indifferent Mask, a w wannie Stuffed Rabbit. Zejdź na dół do Front Room, gdzie był ten dziwny ołtarz.

Ułóż maski na ciałach: Indifferent Mask na przedniem ciele i Frowning Mask na tylnym ciele. Gdy je poprawnie ułożysz, nad zamkniętymi drzwiami wyjściowymi zapali się znaczek. Wróć do drzwi wejściowych i na ścianie pociągnij dźwignię. Teraz idź po schodach na piętro i do końca korytarza, do kraty, która się otworzyła. Przesuń metalową szafkę. Na podłodze pod nią znajdziesz Heart of Sarkness Medal. Przejdź przez kolejne drzwi i wejdź po schodach na strych. Na strychu jest kolejny Schism. Podejdź do wiatraka po prawej stronie od wejścia i przeciśnij się obok niego. Znajdziesz tam amunicję Pistol Ammunition oraz Shotgun Ammunition. Na lewo od wejścia przejdź pod rurami na drugą stronę i na manekinie znajdziesz medal Vile Acts Medal.

Wróć z powrotem do głównej części strychu i przeciśnij się przy grubej rurze. Będzie tam kolejny Schism. Przejdź pod rurami i idź dalej nad rurami do małego pomieszczenia (wcześniej gabinetu z gobelinem). Na podświetlonym stole w pudełku będzie medal Fallen Star Medal. Podejdź do manekina z marynarką i ułóż medale (od lewej): Fallen Star, Heart of Darkness, Vile Acts. Zapali się kolejny znaczek przy drzwiach wejściowych. Wracaj teraz z powrotem na parter do drzwi wejściowych.

Pociągnij dźwignię na ścianie i ponownie idź na pierwsze piętro, tym razem do pokoju Alexa i Josha, obok drzwi prowadzących do wejścia na strych. Na ścianie jest napis:

Nobody saw when you were crying on your bed.
I wanted to help you, but I hid myself instead.
The ticking of a clock, then suddenly not.
Fate left me here, in shadow I will rot.
Under my covers the darkness kept me in.
Only the daylight can save me from my sin.

Na ścianie przy wejściu będzie notatka Patient Memo:

The patient in room 206 is scheduled to undergo a trans-orbital lobotomy tomorrow.
I've mandated that the following medications be doubled on the day of the procedure...

Podejdź do zasłoniętych drzwi na ścianie i je rozpruj przy pomocy noża. W środku znajdziesz na pudle nóż Butcher Knife oraz rysunek dziecięcy Child's Drawing (14/18) - Child, you must obey your parents; do everything they say. Little ones who do otherwise, he tortures in the flames.. Wróć z powrotem do poprzedniego pomieszczenia i podejdź do zegara przy przeciętym wejściu. Ustaw tak zegar, aby wskazywał 2:06. Otworzą się okna w tym pokoju. Podejdź do świecącego się okna i powieś na nim królika Stuffed Rabbit. Zapali się kolejny znak przy drzwiach wejściowych. Wróć na dół i kolejny raz pociągnij dźwignię.

Otworzą się drzwi do piwnicy, więc teraz tam się udaj. W piwnicy uważaj na Lurks i biegnij do końca. Obok zamkniętej kraty przejdź przez rozwaloną ścianę i idź dalej. W pomieszczeniu z rurą będą kolejne zasłonięte drzwi. Otwórz je przy pomocy noża i wejdź do środka. Z wiszącego ciała wyjmij kolejny nóż Bogeyman Knife. Podejdź teraz do tablicy przy stole i ułóż na niej znalezione noże: Butcher Knife na górze po lewej, Cleaver Knife po prawej w pionie i Bogeyman Knife wbij w leżące na stole mięso. Zapali się ostatni znak przy drzwiach wejściowych. Wracaj teraz na parter do wejściowych drzwi.

Podejdź do drzwi wejściowych i przekręć dźwignię. Dom znowu stanie się domem...

Po wyjściu na ulicę Alex spotka Elle i stwierdzi, że musi jechać do Silent Hill. Odezwie się także Wheeler, który zawiezie ich do Silent Hill.[ Dalej ]   |   [ Do góry ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408