Silent Hill Homecoming | Solucja

Silent Hill | Grand Hotel


Silent Hill | Grand Hotel Alex znajdzie się w Silent Hill. Jeżeli masz chwilę, to możesz cofnąć się trochę do siatki, gdzie znajdziesz znajomą tablicę z nazwą miasta. Podejdź do wejścia do Grand Hotel, gdzie za zabitymi deskami drzwiami będzie Josh. Idź do końca ulicą, aż dotrzesz do wozu strażackiego. Wejdź w przejście między budynkami między Hardware a Rugs Carpets. Będzie tam kolejny Smog. Zejdź niżej i idź w lewo do wozu strażackiego. Pod nim znajdziesz siekierę Fire Axe. Wracaj teraz z powrotem do Grand Hotel i przy pomocy siekiery rozwal deski, którymi drzwi wejściowe są zabite. Wejdź do środka.

Po wejściu skręć w korytarz w prawo. Na ścianie w szafce znajdziesz Health Drink. Wróć z powrotem do głównego korytarza, gdzie na jego końcu zobaczysz Joshua. Biegnij za nim. Ponieważ Josh wbiegnie na górę po schodach, a Alex jest za duży, aby się przecisnąć za nim, udaj się do windy. Okaże się, że jest ona nieczynna. Przeskocz na drugą stronę. Po prawej w rogu na szafce z narzędziami znajdziesz klucz Maintenance Key. Udaj się teraz do recepcji, gdzie znajdziesz notatkę Note to Paul:

Paul,
As Mayor Bartlett will be working in the Atrium late this evening, please make sure the exterior service doors are left unlocked.
Mr. Jones

W jednej z przegródek na klucze znajdziesz mapę Grand Hotel Map, a na szafce pod nimi znajdziesz notatkę General Notice:

General Notice:
A memorial service for Clayton Doyle will be held today at Dargento Cemetery. All employees are required to attend.

Ponieważ winda nie działa z powodu braku prądu, wyjdź ponownie na zewnątrz hotelu i udaj się do bramy z siatki po lewej od wejścia. Użyj klucza, aby ją otworzyć. Na parapecie znajdziesz Health Drink. Podejdź do skrzynki na ścianie i ułóż odpowiednio kable. Rozwiązanie:

Ż   B   C   N   Z
  \/       \/       |
  /\       /\       |
B   Ż   N   C   Z

gdzie: Ż - żółty, B - biały, C - czerwony, N - niebieski, Z - zielony.

Wracaj teraz z powrotem do Grand Hotelu i udaj się do windy. W środku znajdziesz amunicję Pistol Ammunition. Jedź na 5 piętro uzbrojony w pistolet. Alex nie dojedzie na 5 piętro... Dojedzie na 3 piętro, gdzie usłyszy nucenie. Na jednej ze ścian będzie duży obraz przedstawiający kobietę z bukietem. Przetnij go, aby przejść na drugą jego stronę, gdzie będą ukryte drzwi do pokoju 306. Na klamce znajdziesz zdjęcie Photo (5/11) - Joey Bartlett sitting in the Tree House in our backyard.. Drzwi do pokoju 306 są zamknięte. Po lewej w ścianie będzie dziura do prowadząca do pokoju 302, gdzie będzie SAVE POINT.

Podejdź do drzwi prowadzących do pokoju 301 i porozmawiaj z tajemniczą osobą znajdującą się w tym pokoju. Po zakończonej rozmowie udaj się do pokoju 303, gdzie na ścianie będzie napis: I can't see my face. Maybe you will in 404.. Udaj się do pokoju 304, gdzie znajdziesz notatkę na szafie Note to Sam:

Sam,
I can't thank you enough for all of your hard work in restoring the Atrium to its former glory.
My illness continues to worsen, but it gives me great comfort that my Carol and I can find solace in the beautiful garden
you've created. Thank you so much.
Clayton

Przejdź przez dziurę w ścianie przy gruzach przegradzających korytarz i dalej do pokoju 307. Wyjdź na korytarz i udaj się do pokoju 308, gdzie na szafie znajdziesz kolejną notatkę Letter to Sam:

Dearest Sam,
I can't describe how much my life has turned a corner since you've begun tending the Atrium.
With Clayton's illness slowly taking its toll, I've felt so lost and alone. Your presence and your gift in restoring the garden...
It's the single ray of light in my tired life, and it brings me joy. Thank you for the many wonderful evenings we've spent together.
It will be different - better - when I no longer have to pretend. All my love.
Carol x

Na ścianie będzie także napis: 405 scares me. I left my ducky in there.. Wróć na korytarz. Ponieważ drzwi do pokoju 309 są zamknięte, obejdź pokój korytarze i rozwal do końca dziurę w ścianie przy użyciu siekiery. Znajdziesz się w pokoju 309, gdzie przy pomocy szafki wejdź piętro wyżej. Znajdziesz się w pokoju 408, z którego przez dziurę w ścianie przejdź do 406. Na szafie będzie notatka Note to Carol:

Carol, I'm struggling to the find the right words. My body was broken and now you've broken my heart too. I don't know why.
I loved you unconditionally, gave you everything I had, I thought you loved me too. I guess I was a fool. There are things,
things about Sam you don't know, and if you did, I guarantee you'd feel differently. I want to forgive you Carol, but I can't...
I've simply nothing left.

Wyjdź na korytarz. Z dziury w podłodze wyjdzie kilka robaków. Drzwi do pokoju 405 są zamknięte. Podejdź do szafki między fotelami po lewej stronie korytarza. Znajdziesz tam notatkę Delivery Notice:

Delivery Notice Alchemilla Hospital:
- Two oxygen tanks removed and replaced with full ones for Mr. Doyle's suite.

Idź dalej korytarzem. Z pokoju 402 wyjdzie pielęgniarka Nurse. Drzwi do pokojów 401 i 403 są zamknięte, ale pomiędzy nimi na ścianie jest dziura. Zajrzyj do niej, a zobaczysz kolejną wiadomość na ścianie: You can't wash it off.. Udaj się teraz do pokoju 402, w którym przesuń szafę na ścianie łączącej ten pokój z pokojem 404 i przejdź do niego. W łazience znajdziesz pocztówkę Alchemilla Postcard z napisem:

I long for the days before my illness overtook me. From my window I can see a large oak.
The leaves are ablaze - yellow and red - and with each day more of them fall. When the sun is low,
the shadows from its branches trail across my walls, but soon after the darkness fill the room.
Please come and see me soon. I want to share one more memory with you, while I still can.
Love always
.
Wyjdź na korytarz podejdź do gruzów zagradzających przejście. Alex spotka tam Pyramid Head. Teraz możesz wejść do pokoju 405, gdyż drzwi do niego są otwarte. Przejdź przez dziurę w ścianie do pokoju 407 i wyjdź na korytarz. Drzwi do pokoju 408 są zamknięte, ale obok jest dziura, którą możesz rozwalić. Znajdziesz się w łazience pokoju 408, gdzie na umywalce będzie Serum. Wyjdź na korytarz i udaj się na klatkę schodową. Ponieważ drzwi do niej prowadzące są zawalone, podejdź do dziury obok i przedostań się przez nią na klatkę. Wejdź po schodach na 5 piętro.

Po wejściu na górę, Josh ponownie ucieknie, a Alex zostanie zaatakowany przez potwora Needler. W korytarzu po drugiej stronie dziury w podłodze będzie Health Drink. Wejdź do pokoju 508, gdzie znajdziesz na szafie notatkę Note to Jim:

Jim,
They were there again last night. I saw Carol creeping towards the main ballroom and you know where that leads...
I don't know what the old man would do if he were to find out - given his health, he might not make it.
Do you think I should say something?
Paul

Pokoje 506 i 507 są zamknięte. Udaj się do pokoju 505, gdzie przesuń szafę i przez dziurę w ścianie znajdziesz się w pokoju 507. Na łóżku będzie kartka pocztowa Lakeside Amusement Park Postcard.

What a wonderful day! The smell of cotton candy and the sound of laughter filled the air.
Days like this make me appreciate what it was like to be young and carefree.
Family is the most important thing - and our children are the future.
I only wish I could feel that innocent again.
See you soon.

W łazience będzie Health Drink, a na szafie przy dziurze w ścianie notatka Note to Mr. Jones:

Mr. Jones,
I saw something strange the other night and I wanted to bring it to you attention. I'd unlocked the sercive doors to the Atrium
to let Mayor Bartlett in - just like I usually do. I came by later to see if he needed any help (you know how I like to grow things too)
and I saw him dragging one of his bags of fertilizer inside. Only it didn't look like any kind of fertilizer bag I've ever used.
It was real heavy and he seemed to be kinda struggling with it. He didn't see me, so I crept away. Should I tell the sheriff?
I don't know what to do, but I thought you should know.
Paul Ashley

Wracaj z powrotem na korytarz. Idź dalej korytarzem, zaatakuje cię kolejny Needler. Udaj się do pokoju 504, gdzie na łóżku znajdziesz amunicję Pistol Ammunition. Przesuń szafę i zbierz kolejny rysunek dziecięcy Child's Drawing (9/18) - For every sin a child has, must be a punishment to bear. Your friends are now beyond our reach; trapped deep within his lair.. Udaj się teraz do pokoju 503 przez dziurę obok drzwi. W pokoju zeskocz na dół, do pokoju 403, gdzie w łazience w wannie znajdziesz pocztówkę Toluca Lake Postcard z napisem:

I have some sad news to share. Yesterday I took a boat out - as far as I could row - and I dipped my face into the cold, clear water.
As I leaned over the side of the rowboat, my necklace cought on the oar and the chain snapped. I saw your precious gift slip
into the blackness. I wanted to dive in after it, but the water was so icy so deep. Please... forgive me. I miss you.

Wracaj teraz z powrotem na piąte piętro przez dziurę w podłodze, a następnie tą samą drogą z powrotem na 3 piętro do pokoju 301.

Alex da kobiecie z pokoju 301 wszystkie znalezione pocztówki. W zamian otrzyma klucz Strange Key. Udaj się teraz do pokoju 302 i przejdź przez dziurę w ścianie. Podejdź do drzwi prowadzących do pokoju 306 i otworz je przy pomocy otrzymanego klucza. W środku Alex ponownie spotka Josh'a...

Alex znajdzie się w jadalni hotelu Dining Room. Na jednym ze stołów znajdziesz amunicję Pistol Ammunition i Health Drink. Na ścianie będzie SAVE PONT (lepiej zapisz, bo czeka cię boss). Przejdź przez jedyne otwarte drzwi, podwójne prowadzące do Atrium. Nagle świat zacznie się zmieniać...

OTHERWORLD

W Atrium Alex spotka Mayor Bartlett. Po rozmowie z nim pojawią się potwory - boss Sepulcher.[ Dalej ]   |   [ Do góry ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408