Silent Hill 3 | Gra

Gra wydana w 2003 roku na Play Station 2 i PC.

Akcja tej części gry rozgrywa się w 2000 roku, kiedy to Heather Mason ma 17 lat. Jest przybraną córką Harry'ego Mason'a, niemowlęciem, które zabrał z Silent Hill.

Pewnego dnia Heather będąc w barze w Central Square Shopping Center zasypia i śni o Silent Hill; znajduje się w Lakeside Amusement Park, gdzie trafia do koszmaru z potworami, z którego ostatecznie się budzi. Dzwoni z automatu do ojca, aby powiadomić go, że już wraca. Wtedy to podchodzi do niej prywatny detektyw Douglas Cartland, który został wynajęty przez The Order do odnalezienia Heather. Heather bierze go za natręta i ucieka do damskiej łazienki, a następnie przez okno na zewnątrz. Ponieważ droga jest z obu stron zastawiona, ponownie wraca do centrum handlowego. Jednakże teraz są w nim ogromne potwory. Heather znajduje broń i usiłuje wydostać się z centrum. Po drodze spotyka Claudia Wolf, która szukała jej, a raczej wcielenia Alessy Gillespie. Heather wsiada do windy i świat się zmienia w koszmar. Gdy w końcu udaje jej się z niego wydostać, Heather udaje się na stację metra.

Heather ponownie spotyka Cartland'a, który tłumaczy jej, że został wynajęty tylko po to, aby ją odnaleźć; nic więcej. Heather wsiada do dziwnego pociągu, którym udaje się na bliżej nie określoną stację, na której wysiada. Następnie podziemiami Underpass dostaje się do Construction Site, a następnie do Hilltop Center, gdzie ponownie spotyka ją koszmar. W Hilltop Heather spotyka Vincent'a Smith'a, kolejnego wyznawce kultu The Order.

W końcu Heather dociera do swojego mieszkania w Daisy Villa Apartments, gdzie znajduje ciało zamordowanego ojca. Heather idzie po śladach krwi na dach budynku, gdzie czeka na nią Claudia, która twierdzi, że musiała zabić jej ojca, gdyż 17 lat temu pokrzyżował on plany sekty. Claudia odchodzi, zostawiając Heather z potworem zwanym Misjonarz (Missionary), którego musi zabić, i oznajmiając, że będzie na nią czekała w Silent Hill. Po jego pokonaniu Heather wraca do mieszkania, gdzie spotyka Douglas'a. Wspólnie układają ciało Harry'ego i przykrywają prześcieradłem. Heather postanawia pojechać do Silent Hill i zabić Claudia. Douglas postanawia jej towarzyszyć i daje je prezent od Vincenta - mapę Silent Hill oraz informację, żeby szukała Leonard'a Wolf'a, który jest ojciem Claudii.

Heather i Douglas zatrzymują się w pokoju w Jack's Inn w Silent Hill, gdzie postanawiają się rozdzielić. Douglas udaje się do domu Leonard'a Wolf'a, a Heather wyrusza do szpitala Brookheaven Hospital. Znajduje tam notatki adresowane do niej, których autorem jest niejaki Stanley Coleman, który najwyraźniej ma obsesję na jej punkcie. Heather znajduje tam także uwięzionego Leonard'a Wolf'a. W czasie wizyty w szpitalu Heather przypomina sobie kim jest - jest reinkarnacją Alessa Gillespie, posiada także jej wspomnienia sprzed pożaru. Poza tym Heather przeżywa w szpitalu kolejny koszmar. Gdy w końcu wraca z powrotem do Jack's Inn, w pokoju spotyka Vincent'a, który przekazuje jej wiadomość od Douglas'a.

Heather udaje się do parku rozrywki Lakeside Amusement Park, który jest koszmarem z jej snów. Heather jest także świadkiem kłótni między Douglas'em a Claudią, w wyniku której detektyw ma złamaną nogę. Heather musi stawić czoło wspomnieniom Alessy Memory of Alessa na jednej z karuzel, gdy ją pokona Heather będzie mogła wejść do kościoła. W kaplicy spotka ponownie Claudię, który wygłasza jej kazanie na temat ich religii i znaczenia Heather, a następnie wychodzi. Heather wychodzi z kaplicy i wyrusza w drogę po nieznanym świecie, gdzie trafia m.in. do biblioteki Vincent'a, pokoju Harry'ego Mason'a, pokoju Claudii, czy sali lekcyjnej Alessy. Ostatecznie trafia do pokoju Alessy, a z niego przechodzi do dalszej części świątyni. Tam ponownie musi zmierzyć się z Claudią używając swojego naszyjnika zawierającego Aglaophotis, które jej ojczym zebrał będąc w Silent Hill 17 lat wcześniej. Ostatecznie Heather musi pokonać Boga God, będącego potworem.


Postacie:

Heather Mason
Harry Mason
Douglas Cartland
Claudia Wolf
Vincent Smith
Stanley Coleman
Leonard Wolf
[ Silent Hill Town ]   |   [ Silent Hill 3 | Solucja ]   |   [ Silent Hill 3 | Zakończenia ]   |   [ Do góry ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408