Silent Hill 2 | Gra

Gra wydana w 2001 roku na Play Station 2, Xbox, PC

Akcja toczy się 10 lat po wydarzeniach z pierwszej części gry Silent Hill, w latach 90-tych.

James Sunderland przyjeżdża do Silent Hill po otrzymaniu listu od swojej zmarłej kilka lat wcześniej żony Mary. W liście Mary stwierdza, że czeka na niego w ich "specjalnym miejscu" w Silent Hill. Ponieważ całe miasto było ich "specjalnym miejscem", więc James ma problem z odnalezieniem tego właściwego. James zostawia samochód na parkingu przed wjazdem do miasta i idzie drogą wzdłuż jeziora do miasta. Po drodze mija cmentarz Toluca Graveyard, gdzie spotyka Angelę Orosco, która przybyła do miasta w poszukiwaniu swojej matki.

Po dojściu do miasta, James odkrywa, że Silent Hill nie jest pięknym miastem, lecz opuszczoną spowitą mgłą miejscowością. James postanawia dotrzeć do Rosewater Park, który zawsze podobał się Mary. Ponieważ drogi są zawalone, James postanawia się tam dostać przez apartamentowce: Wood Side Apartments i Blue Creek Apartments. Spotyka tam małą dziewczynkę Laura, a zaraz po niej widzi postać potwora Pyramid Head (Piramidogłowego). Spotyka tam także Eddie Dombrowski, a także Angelę w jej mieszkaniu.

W końcu James dociera do Rosewater Park, gdzie zamiast Mary spotyka Maria, bardzo do niej podobną. Maria naprowadza James'a na to, co może być ich "specjalnym miejscem" - Lakeview Hotel i postanawia towarzyszyć mu w dalszej wędrówce. Ponieważ most na drodze prowadzącej do hotelu jest zawalony, James ponownie wraca do miasta, gdzie spotyka Laurę, która zna jego żonę. Biegnąc za nią oboje trafiają do szpitala Brookheaven Hospital. Ponieważ Maria jest zmęczona, James zostawia ją w jednej z sal szpitalnych na jakiś czas. W jednej z sal ponownie spotyka Laurę, która zaprowadza go do pułapki, z której ledwo udaje mu się uciec. Ponownie spotyka Marię, z którą usiłuje uciec ze szpitala, jednakże pod sam koniec Marię dopada Piramidogłowy.

James ponownie udaje się do Rosewater Park, gdzie znajduje klucz do Silent Hill Historical Society. James schodzi korytarzem w dół i w końcu trafia do Toluca Prison i dalej do Labirynth, gdzie James ponownie spotyka Angelę wraz z jej ojciem-potworem, którego wspólnie zabijają. James spotka także Eddiego, którego także będzie musiał zabić. W końcu trafia na przystań, z której łodzią popłynie do Lakeview Hotel. W końcu James dociera do pokoju, w którym mieszkał będąc tu wraz z Mary, pokoju 312. W magnetowidzie odtworzy kasetę wideo, z której dowie się, że jego żona nie żyje. Hotel zmieni się w opuszczoną ruinę, a James będzie musiał stawić czoło manifestacji bólu Mary.


Postacie:

James Sunderland
Mary Shepherd-Sunderland
Angela Orosco
Laura
Pyramid Head (Piramidogłowy)
Eddie Dombrowski
Maria
[ Silent Hill Town ]   |   [ Silent Hill 2 | Solucja ]   |   [ Silent Hill 2 | Zakończenia ]   |   [ Born From A Wish ]   |   [ Do góry ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408