Silent Hill Shattered Memories | Solucja

Silent Hill Town

Znajdziesz się ponownie na dziedzińcu szkoły i spotkasz Michelle, która zaprowadzi cię do "Blakan Night Club". Udaj się do drzwi po lewej "Stuff Only" i wejdź po schodach na górę. Otrzymasz wiadomość od Dahlia Echo Message: Dahlia:

Horny. Where are you? xxx - Dahlia.

lub

"sigh... Thirsty and bored. xo - Dahlia."

Ta wiadomość jest zmienna w zależności od twoich preferencji: Thirsty - Alkoholizm, Horny - Seksualność, Bored - Rodzina.

Na górze wejdź do pokoju. Przeszukaj pokój w poszukiwaniu kluczy, które pojawiają się w trzecim obiekcie przez ciebie przeszukiwanym. Wyjdź z pokoju i zejdź na dół do Michelle. Teraz czeka cię rozmowa z Michelle. Harry uda się do łazienki, gdyż źle się poczuje. Jak wróci nie będzie w barze Michelle, będzie Dahlia, która zabierze cię na przejażdżkę.

Gdy dojedziecie do mostu, okaże się, że jest on podniesiony. Teraz będziesz musiał opuścić most, abyście mogli przejechać na drugą stronę. Po wyjściu z samochodu, przeskocz przez barierę i wejdź po drabinie do wieży kontrolne mostu Jefferson Bridge Control Tower. Otwórz szafkę po prawej stronie, gdzie będzie tablica z numerem telefonu: 555-3411. Zadzwoń pod niego, aby otrzymać instrukcje. Podejdź do panelu kontrolnego.

Jak naciśniesz czerwony guzik, zaczną się palić lampki, które oznaczają: Zielona - nic, poczekaj chwilę; Niebieska - środkowa dźwignia, Czerwona - lewa dźwignia; żółta - prawa dźwignia. Gdy uzyskasz właściwą sekwencję, most się opuści. Teraz możesz wrócić do samochodu. Zadzwoni do ciebie Dahlia i otrzymasz kolejną wiadomość głosową Echo Message: Jimmy Capra (jeżeli jak dzwoniłeś, linia była zajęta):

"Yeah, Mr. Mason? I guess we got cut off and I can't seem to get through on the phone.
Listen, to lower the bridge, here's what you do. First, you push the start button.
A colored light will come on. If it's blue, move the center lever. Now if it's red, move the left lever.
If it's green, don't do anythin, just wait. And if the yellow light comes on, move the right lever.
Ya just got to keep doing this until the bridge engages, okay? Best of luck, Mr. Mason."

Wsiądź do samochodu i ruszycie w dalszą drogę. Po chwili jednak Dahlia się zatrzyma i wszystko zacznie ponownie zamarzać...

Jak samochód zacznie tonąć, nic nie rób. Gdy uderzy o dno, wypadnie ci latarka. Poszukaj jej za siedzeniami i weź z powrotem. Przesiądź się z powrotem na przednie siedzenie i spójrz na okna. Po chwili radio zacznie migać, więc je włącz (uwaga włączenie wcześniej radia, spowoduje, że nie wyjdziesz z samochodu). Teraz możesz wysiąść z samochodu. Harry wypłynie i wyjdzie z wody.

Personality Test #4 | How You Want to Die

Kaufmann wygłosi swoją opinię, jak chcesz umrzeć. W tym teście masz uporządkować obrazki, według tego kto według ciebie śpi, a kto nie żyje. Jego opinia jest zależna od twoich preferencji: "Surrounded by family" - Rodzina; "Having sex" - Seksualność; "In your sleep" - Fałsz; "Drink yourself to death" - Alkoholizm. Będziesz też miał do rozwiązania test obrazkowy.

Nightmare #4 | Wheelchair Escape

Silent Hill Shattered Memories - Wheelchair EscapeHarry pojawi się teraz w nowym stroju, który jest zależny od poprzednich wyborów. I tak: różowa koszulka / brązowy płasz - nie sprecyzowany; czarna skórzana kurtka - odpowiedziałeś "Yes" na pytanie "Bully"; Płaszcz z kapturem - sugeruje zakończenie Wicked and Weak; zielona sportowa bluza z logiem -sugeruje, że jesteś sportowcem.

Harry obudzi się na wózku inwalidzkim prowadzonym przez Cybil Bennett. W trakcie rozmowy ponownie wszystko zacznie zamarzać. Jedź wózkiem jak cię droga prowadzi, a dokładniej tylko nim jedź, bo gra steruje twoim wózkiem. W końcu dotrzesz do schodów i Harry spadnie z wózka.

Biegnij do drzwi na wprost. Idź prosto do następnych drzwi. Jak znajdziesz się w miejscu, gdzie jest dużo wagonów skieruj się w prawo i biegnij w miarę prosto. Po drodze weź Flare i przebiegnij przez drzwi. Teraz cały czas prosto, aż dobiegniesz do wagonów po lewej stronie, pod którymi możesz przejść. Przejdź pod nimi na drugą stronę i wejdź na peron. Przejdź przez drzwi. Znajdziesz się w pomieszczeniu z samochodami. Wyjdź przez kolejne drzwi na "ulicę". Idź ulicą i przeskocz przez płotki. Gdy znajdziesz się na wprost drzwi skręć w prawo i biegnij do drzwi w oddali. Znajdziesz się w bezpiecznym pomieszczeniu, otrzymasz także wiadomość Echo Message: Dahlia:

"Oh man, I feel awful. What did we do last night? Where the hell did I leave Christina's SUV?'"

lub

"I have the mother of all hangeovers. Last hight was too much for little ol' me. What happened with Linda's SUV?"

Na jednej ze ścian będzie plakat reklamujący radio Alchemilla Radio oraz jego częstotliwość 101,6 FM. Przejdź przez drzwi do następnego pomieszczenia. Usłyszysz znajomy już dźwięk i latarka zacznie migać. Znajdź miejsce, w którym odbierzesz kolejną wiadomość Echo Message: Hospital Visit:

"I just spoke to the nurse and she says she's doing fine. At this age, they heal easy. It won't even scar.
She's fine, she's fine. She's eaten half her chocolates, she's getting bored of staying in bed.
Tell her about the song! Oh, yeah, I got a song played for her on the hospital radio. She loved it!
I need to check with that nurse about tomorrow's hours, but I'll be heading out soon. I'll try to be home soon as I can."

Podejdź do radia i przestaw je na częstotliwość radia Alchemilla Radio. Usłyszysz informację o piosenkach na życzenie. Zadzwoń pod numer wymieniony w wiadomości: 555-881, a za ostatnią liczbę wybierz piosenkę, którą chcesz, aby puścili (odpowiedni plakat na ścianie). Właściwa piosenka to Daddy's Girl (4), a zatem zadzwoń pod numer 555-8814. Poczekaj chwilę. W końcu usłyszysz w radiu zamówioną przez ciebie piosenkę. Wtedy otworzą się zamarznięte drzwi. Otrzymasz także wiadomość Echo Message: Hospital Visit:

"She's going to be okay. Says she's doing fine. I was so mad when it happened, but I'm just worried for her now.
I don't know, surrounded by nurses. I hear you.. it's not that easy. I'll let you know how it goes."

Wyjdź przez drzwi. Znajdziesz się w szpitalnym korytarzu, który się na twoich oczach zacznie rozmrażać. W holu czeka cię rozmowa z Lisa Garland, która uczestniczyła w wypadku samochodowym. Teraz odprowadzisz ją do jej domu.

Time With Lisa

Lisa zaprosi cię do mieszkania, gdzie pójdzie się przebrać. Możesz ją podejrzeć w lustrze (co wpływa na Seksualność). W pewnym momencie Lisa źle się poczuje i poprosi Harrego, aby przyniósł jej pigułki z szafki w łazience. Na szafce pod lustrem będzie pozytywka, nakręć ją, aby wziąć z niej pierścionek z czaszką MEMENTO: INFINIT JEST. Następnie podejdź szafki i weź pigułkę, o którą prosiła Lisa. Jeżeli podasz jej niewłaściwą pigułkę, wpłynie to na twoją Przyjacielskość.

Lisa łyknie pigułkę i położy się spać na kanapie.

Personality Test #5 | Guilty Conscience

Po opowieści Kaufmanna, da tobie kolejną grę. Tym razem masz wysłuchać opowiadania i ułożyć postacie według tego, którą uważasz za najbardziej winną, a którą za najmniej. Jeżeli ułożysz za najbardziej winną postać:
byka Bull - usłyszysz "You couldn't ignore the facts. He was the one who killed her."
księżniczka Princess - usłyszysz "She didn't have to run away, did she?"
król King - usłyszysz "You think he should've ignored protocol."
książę Wilhelm - usłyszysz "You think if he really loved her, he wouldn't have forced the marriage."
Ułożenie figurek wpływa na zakończenie gry.[ Dalej ]   |   [ Do góry ]


Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408