Silent Hill Origins | Solucja

Silent Hill Town

Silent Hill TownWyjdziesz ze szpitala przez drugie wyjście z tyłu szpitala. Na murku w kącie znajdziesz Health Drink. Ulice miasta są teraz zapełnione potworami. Nie są one trudne i łatwo je omijać. Pokręć się po mieście, znajdziesz tam wiele przydatnych przedmiotów.

Canyon Street:
drewniana pałka Jagged Wood,
Energy Drink, Health Drink, gumowa pałka Baton - obok wozu policyjnego

Na końcu malutkiej uliczki równoległej do Canyon Street będzie Health Drink.

Borden Street:
Health Drink, Drewniana pałka Jagged Wood

Cielo Avenue:
Energy Drink, Health Drink, metalowy hak Metal Hook

W malutkiej uliczce między Midway Avenue a Cielo Avenue znajdziesz drewnianą pałkę Jagged Wood.

Teraz udaj się na Low Street i znajdź Butcher Shop. Wejdź do niego. W środku znajdziesz save, Health Drink oraz hak do mięsa Meat Hook. Przejdź do pomieszczenia na zapleczu. Po obejrzeniu filmiku znajdziesz w nim apteczkę, Energy Drink, a także tasak Meat Cleaver. Wyjdź przez wyjście na drugą stronę. Dostaniesz się teraz na Toluca Avenue.

W małej uliczce po lewej znajdziesz amunicję i Energy Drink. Na rogu z Borden Street po lewej stronie będzie zaparkowany samochód (na przeciwko zamkniętego siatką parkingu). Na nim znajdziesz PARKING TICKET. Będzie na nim informacja:

"She's asleep now"

Idź dalej Toluca Avenue w kierunku Acadia Road. Po lewej stronie ulicy znajdziesz w pewnych odległościach Crate oraz drewnianą pałkę Jagged Wood. Jak dojdziesz do skrzyżowania skręć w Acadia Road. Po lewej stronie ulicy znajdziesz klucz francuski Wrench oraz Health Drink. Skręć w prawo na wjazd do Cedar Grove Sanitarium. W parku przed nim znajdziesz naboje, a przed wejściem butelkę z alkoholem Alcohol Bottle. Teraz udaj się do sanatorium.

Cedar Groove Sanitarium

Cedar Groove SanitariumW holu na jednej z kanap znajdziesz gumową pałkę Baton, a pod drzwiami do pokoju lekarzy Doctor's Office znajdziesz notatkę "Magpie" Note:

"Dr. Harris,

Our 'magpies' have been at it again. This time they SWALLOWED the damn keys for Archives and the Basement.
Don't worry... Gary has taken Mr. Magpie to the TB Ward and I'm taking Mrs. Magpie to hydrotherapy. We'll make them
spit the keys out! This job would be great if it weren't for the patients!
Clem"

Udaj się teraz do korytarza po lewej stronie od wejścia. Wejdź do jedynego otwartego pomieszczenia - West Solarium. Na środku będzie stał wózek inwalidzki, na nim znajdziesz broń palną Target Pistol i naboje. Staraj się nie używać jeszcze broni palnej i do walki wykorzystuj inne znalezione przedmioty, gdyż znalezione teraz naboje przydadzą się o wiele później. Na jednym ze stołów pod oknami znajdziesz Filing Cabinet oraz Energy Drink na innym. Wyjdź z pomieszczenia ponownie na korytarz.

Udaj się teraz do korytarza na wprost (do prawego od wejścia do sanatorium); do East Solarium. Zaraz po wejściu na stole znajdziesz mapę sanatorium SANITARIUM MAP. Znajdziesz w nim jeszcze Energy Drink oraz raport z 12 marca 1960 roku Status Report 3/12/1960:

"Status Report, 3/12/1960 Patient: Mrs. __________
Age: 34
Examining Doctor: Dr. Harris

Notes: Patient continues to harbor strong fantasies and a violent persecution complex. Her moods can swing
from calm to violent aggression in a short time, which has led to her being moved to the seclusion wing.
She becomes particularly violent during the occasional visits from her husband, demanding that she be allowed to see
their child. We have taken the precautionary step of adding Epolineum to Mrs. ______ medication
to prevent her violent outburst. I don't like having to sedate patients, but when she is aggressive,
is as much of a danger herself as to her visiting husband and the staff."

Wyjdź teraz przez kolejne drzwi.

Znajdziesz się w następnym korytarzu, gdzie spotkasz matkę Alessy, Dahlie Gillespie. Po rozmowie z nią idź dalej korytarzem. Drzwi na wprost są zamknięte, więc skręć w korytarz po lewej. Udaj się do pierwszych drzwi po lewej, do Storage Room. Znajdziesz tam Tire Iron, amunicję, Energy Drink oraz śrubokręt Screwdriver. Wyjdź na korytarz. Na końcu korytarza będzie stojak do kroplówek Drip Stand. Udaj się teraz na klatkę schodową, gdzie będzie save. Udaj się na 2 piętro 2F.

Na korytarzu spotkasz duchy Remnant, z którymi walka nie ma najmniejszego sensu. Staraj się ich unikać. Udaj się do Storage Room, gdzie po walce z pielęgniarką, znajdziesz amunicję, apteczkę oraz dwie butelki z alkoholem Alcohol Bottles. Po wyjściu na korytarz podejdź do drzwi prowadzących do następnego korytarza w tym skrzydle. Drzwi są zamknięte, ale obok nich znajdziesz klucz francuski Wrench oraz Energy Drink. Udaj się teraz w kierunku klatki schodowej, z której przyszedłeś i idź do korytarza na wprost wejścia do niej. Przejdź przez drzwi do centralnego holu.

W holu będą dwie pielęgniarki. Przejdź na drugą stronę holu i udaj się do drzwi po prawej, do T.B.Ward. W środku będą metalowe płuca Iron Lung, w których będzie klucz do piwnicy. Na krześle będzie Health Drink. Podejdź do metalowej komory i przeczytaj notatkę do nich przyczepioną Iron Long Warning:

"OUT OF USE

In light of the recent accident I am barring the use of the iron lung equipment. This applies to all staff, including senior nurses. Patient deaths during therapy are not to be treated lightly. I find it hard to believe that someone could 'accidentally' overload every valve on the equipment and so, until the enquiry has concluded, I must assume the equipment itself is at fault. These precautions are essential - we owe a duty of care to all of our patients, even the difficult ones.

Dr. Harris"

Teraz przyjrzyj się tablicy kontrolnej tego urządzenia. Aby je otworzyć i uzyskać klucz, musisz przeciążyć urządzenie. Przyciśnij klawisz pierwszy dwa razy, klawisz trzeci dwa razy i klawisz piąty dwa razy. W ten sposób uzyskasz klucz BASEMENT KEY.

Wracaj teraz na klatkę schodową. W głównym holu będą znowu dwie pielęgniarki oraz duch. Zejdź na dół do piwnicy. Przeszukaj pomieszczenie pod schodami. Na wózku inwalidzkim będą naboje i klucz francuski Wrench. Udaj się teraz do drzwi do piwnicy.

Po przejściu przez drzwi udaj się do drzwi na wprost prowadzących do następnego korytarza. Tylko jedno pomieszczenie jest tu otwarte, Storage Room. Znajdziesz tam stojak na kroplówki Drip Stand oraz amunicję. Wracaj teraz do korytarza prowadzącego na klatkę schodową i skręć w lewo. Będzie tam duży potwór Carrion, ale można koło niego spokojnie przebiec przy zgaszonej latarce. Na końcu tego korytarza jest pomieszczenie East Pipe Room. Będzie w nim dużo rur, w tym jedna cieknąca. Wyjdź z pomieszczenia i udaj się do drzwi prowadzących do następnego korytarza. Na końcu korytarza jest kolejna klatka schodowa. Po prawej na ścianie w korytarzu możesz znaleźć hak do mięsa Meat Hook. Po przejściu przez drzwi prowadzące na klatkę schodową znajdziesz na podłodze brzytwę Razor, obok schodów prowadzących na górę. Udaj się na 2 piętro 2F.

W korytarzu będą dwie pielęgniarki. Udaj się do pomieszczenia Female Hydrotherapy Room. W jednej z wanien pełnej wody na dnie będzie leżał klucz. W tej chwili nie możesz go wziąć. Naciśnij guzik przy wannie. Woda się spuści a wraz z nią klucz. Ponieważ w tej chwili nie ma sensu wracać do piwnicy do East Pipe Room, gdyż klucza i tak tam nie będzie. W tym pomieszczeniu jest także save. Udaj się teraz do kolejnego pomieszczenia w tym korytarzu Female Treatment Room (na drzwiach napisane jest ICU 4). Będzie tam lustro. Użyj lustra, aby przejść do alternatywnego sanatorium.

Po drugiej stronie lustra

W alternatywnym pomieszczeniu znajdziesz przy lalce naboje. Na korytarzu będzie dwóch duchów Remnants. oraz na biurku będzie stała butelka z alkoholem Alcohol Bottle. Udaj się na klatkę schodową. Po prawej będą naboje. Zejdź na 1 piętro 1F. Będzie tam save.

Przejdź na korytarz na 1 piętrze 1F. Podejdź do drzwi Female Seclusion. Na drzwiach zobaczysz dziwne znaczki. Travis patrząc na nie poczuje się dziwnie - tak stwierdzi - będzie słyszał różne głosy. Idź dalej korytarzem. W pewnym momencie obraz się zmieni i Travis usłyszy fragment rozmowy. Udaj się do pomieszczenia Female Dorm 3. Znajdziesz tam amunicję. Wyjdź z pomieszczenia. Teraz na korytarzu będą dwa potwory. Udaj się do damskiej toalety Ladies' Restroom. Będzie tam kolejne lustro. W głębi łazienki będzie pomieszczenie z prysznicami. Znajdziesz tam nóż kuchenny Kitchen Knife w lewym kącie przed kratkami. Wróć teraz do lustra i użyj go.

Cedar Groove Sanitarium

Na podłodze w pomieszczeniu z prysznicami zobaczysz napis krwią:

"Bring me my son"

Sprawdź jedyną otwartą toaletę. Spuść wodę i wyjdź na korytarz. Udaj się do Female Dorm 5 . Znajdziesz tam gumową pałkę Baton, notatkę Duty Log:

"9:30am:
Administered medication to the seclusion patients. There were no incidents.

11:46am:
Accompanied Dr. Harris on his morning rounds. No incidents of note.

3pm:
Visit for Mrs. __________ from her husband. Took her into the empty dorm room so she would feel more comfortable.

3:46pm:
Mrs.______ has attacked her husband. During the visit she had a violent episode and attempted to throttle Mr. ______ .
She was heard screaming by myself and the attending orderly and we managed to restrain her --though it took three of us,
despite her being a female of slight build. After we sedated her and took her back to her room, Dr. Harris examined her
and decidedto reinstate her dose of Epolineum.

5:12pm:
After the incident with Mrs. ______ the other patients have become agitated and restless. Harris has ordered a lock-down."

a także amunicję oraz klucz PATIENT BELONGINGS KEY, lampkę nocną Table Lamp. Wyjdź ponownie na korytarz. Otwórz zamek w drzwiach prowadzących na klatkę schodową. Na przeciwko znajdziesz maszynę do pisania Typewriter oraz Tire Iron. Udaj się teraz do głównego holu sanatorium, do pokoju Patient Belongings.

W Patient Belongings Room znajdziesz amunicję, maszynę do pisania Typewriter, raport z 7 lutego 1961 roku Status Report 2/7/1961:

"Status Report, 2/7/1961
Patient: Mrs. _________
Age: 35
Examining Doctor: Dr. Harris

Notes: Mrs.________ condition has degraded dramatically in the last few months. Her fantasies of a "mirror world" have become more acute, and she spends more and more time in an apparent catatonic state. She claims that during this time she is in the "other world." She now has full recollection of her attack on her son, but shows no remorse for the incident. Indeed she seems proud, almost smug of her attempted filicide! I am worried that this behavior could be a side effect of the increased doses of Epolineum that the patient has been prescribed. I have asked for her dose to be halved and hope to see positive results shortly."


a także lustro w głębi pomieszczenia. Przejdź do alternatywnego świata.

Po drugiej stronie lustra

Podejdź do drzwi. Okaże się, że są one zamknięte Shotgun'em SHOTGUN. Weź go. Na podłodze obok drzwi jest amunicja. Wyjdź z pomieszczenia do głównego holu sanatorium. Nie jest on zwykłym holem. Po wyjściu znajdziesz się na wąskiej metalowej kładce. Idź do centrum holu, który okaże się centralnym okręgiem, po którym będą krążyć dwa Carrions. Udaj się do pokoju dziennego Day Room.

W Day Room znajdziesz wbity w fotel Poker, na stoliku na środku będzie amunicja i apteczka. Wyjdź z powrotem do głównego holu i udaj się do pralni w damskim skrzydle sanatorium Laundry. Znajdziesz tam raport policyjny z 4 listopada 1959 roku Police Report:

"Attending Officer's Report 11/4/1959. INo: VA4545-10.

When I arrived at the House, the ambulance was already at the scene. The neighbor Mr. Bryant (who first called in the incident) had restrained Mrs. ________ and the paramedics were tending to the child. The husband, Mr.________ had not yet arrived back from his place of work. Thanks to Bryant's intervention, the gas had been turned off and the house ventilated -- however, there was still a strong smell and I deemed it necessary to call the fire department as a precaution. It appeared that Mrs.______ had attempted to gas herself and her child. When I spoke to the suspect, Mrs.______, she was uncooperative and seemed enraged. She demanded I release her so she could "kill the devil child." She was clearly not in control of her mind. Mr. Bryant commented that several times in the previous weeks, he had heard loud arguments and screams from the house. He said "Helen has not been well for a while.""


amunicję, Health Drink. Wyjdź z pomieszczenia na korytarz i udaj się na najbliższą klatkę schodową. Zejdź do piwnicy. Zanim przejdziesz drzwiami na korytarz weź amunicję (pod schodami).

Udaj się do pomieszczenia z rurami East Pipe Room, w którym byłeś już wcześniej. Teraz znajdziesz tam klucz INTERVIEW ARCHIVES KEY. W korytarzu będą duchy Remnants. Korytarz idący w bok po skosie jest w połowie zagrodzony. Znaleźć w nim jednak można Meat Hook. Udaj się do Storage na końcu korytarza. W Storage znajdziesz młotek Hammer i ampułkę Ampoule oraz lustro. Użyj lustra, aby przenieść się do normalnego świata.

Cedar Groove Sanitarium

W nowym Storage znajdziesz Meat Hook oraz amunicję. Wyjdź na korytarz i udaj się do najbliższej klatki schodowej. Twoim celem jest Archive na 2 piętrze. Na klatce schodowej na 1 piętrze 1F będzie save. Idź na 2 piętro 2F. Miń korytarz i udaj się do głównego holu.

W Archive Travis będzie miał kolejną audiowizję - rozmowę lekarza z jego matką Helen Grady. W pomieszczeniu znajdziesz także amunicję oraz przenośny telewizor Portable TV. Użyj lustra i przejdź do alternatywnego świata.

Po drugiej stronie lustra

W alternatywnym archiwum Archive znajdziesz na półce KATANA. Wyjdź ponownie do głównego holu i udaj się do męskiego skrzydła sanatorium. Wszystkie pozostałe drzwi w tym holu są zamknięte. Następny korytarz jest urwany, a jedyne z niego wyjście prowadzi na klatkę schodową, więc się tam udaj. Zejdź schodami do piwnicy Basement. Drzwi prowadzące na 1 piętro 1F są zamknięte. Pod schodami znajdziesz skrzynkę na narzędzia Toolbox, w samym rogu. Wyjdź na korytarz.

Na korytarzu będzie duży potwór Carrion. Możesz wejść do Storage, jest tam lustro, ale na razie go nie używaj. Idź dalej korytarzem do następnego korytarza i do kolejnej klatki schodowej. Udaj się na 1 piętro 1F w męskim skrzydle.

Po wyjściu na korytarz na 1 piętrze 1F w męskim skrzydle udaj się do Male Seclusion. W korytarzu będzie jeden ziejący oraz dwie pielęgniarki. W Infirmary znajdziesz save oraz lalki.

W Male Seclusion czeka na ciebie zagadka do rozwiązania, związana z lalkami z Infirmary. Na krześle przy nich będzie Baton oraz notatka następujące treści:

"Medications (do not mess up!)

room 1: trizanthium
room 2: natium
room 3: oporium
room 4: salorium
room 5: natium

(remeber, pills only for patients!)"

Zwiedź poszczególne izolatki. Izolatka 1 (room 1): brzytwa Razor oraz bałagan. Izolatki 2 (room 2) nie da rady otworzyć. Izolatka 3 (room 3): ubrany manekin. Izolatka 4 (room 4) jest zamknięta. Izolatka 5 (room 5): waga oraz pełno nie dokończonego jedzenia. Udaj się teraz do Infirmary.

W infirmary podejdź do lalek i podaj im odpowiednie pigułki. Otrzymasz DR. HARRIS' KEY. Wyjdź na korytarz, gdzie będą ziejące potwory, i wróć na klatkę schodową. Na schodach pomiędzy 1 piętrem 1F a 2 piętrem 2F będzie Hammer. Udaj się ponownie do piwnicy do Storage z lustrem. Użyj lustra, aby przejść do normalnego świata.

Cedar Groove Sanitarium

W normalnym Storage na biurku będzie notatka Amber Incident Report:

"AMBER INCIDENT REPORT

Reporting Staff Member: Simons

Incident Description: A male child entered into the sanitarium unchallenged and got through into female seclusion (doors were left unlocked). He entered Female Seclusion Room 5, at which point Orderly Michaels observed him and alerted me. The boy was the child of a visitor and was taken away by his father.

Failures: The doors to Female Seclusion were left unlocked by the orderly, and the staff in the lobby failed to notice the boy when he arrived in the mezzanine area.

Recommendation: All staff to be reminded of the importance of locking ward doors. Review of staff to be conducted by duty managers."

Wyjdź na korytarz. Będzie tam jeden potwór. Ponieważ wszystkie drzwi są zamknięte udaj się do klatki schodowej i wejdź na 1 piętro 1F. Pod schodami na klatce schodowej znajdziesz klucz francuski Wrench. Wejdź na 1 piętro 1F.

Po wyjściu na korytarz idź do drzwi na wprost prowadzących do głównego holu szpitala. Udaj się do Dr's Office (Doctor's Office) i użyj klucza. W środku na biurku znajdziesz notatkę dotyczącą matki Travis'a Helen Grady Patient Note:

"The new patient, Helen Grady arrive today. I was surprised to see how calm and well behaved she was. After reading her notes, I was worried that she might be something of a handful. The woman is in complete denial and claims no recollection of the incident which saw her committed. Indeed, she has asked repeatedly to be allowed to see her son! I have agreed with her husband that it is best that the boy be kept away from his mother. While there seems little hope for any long term recovery, I look forward to spending some time with Mrs. Grady -- her condition is most fascinating."


Będzie tam także artefakt JOCASTA ARTIFACT. Będzie tam także stojak do kroplówki Drip Stand. Wyjdź do głównego holu. Nie będzie tam nikogo oprócz ciebie. Na końcu małego korytarzyka, z którego wyjdziesz na podłodze będzie leżał dziecięcy rysunek. Zabierz go. Udaj się teraz do Female Seclusion w damskim skrzydle sanatorium.

Z głównego korytarza przejdź przez East Solarium do następnego korytarza i potem korytarzami, aż znajdziesz się w ostatnim korytarzu prowadzącym do Female Seclusion. Na drzwiach prowadzących do tego pomieszczenia zobaczysz napis: "Dr. Harris has the key". A zatem udaj się do damskiej łazienki na przeciwległym końcu korytarza i użyj lustra, aby przejść do alternatywnego sanatorium. Teraz udaj się z powrotem do Female Seclusion i użyj znalezionego artefaktu, aby otworzyć drzwi.

Po przejściu przez drzwi spotkasz tam Lisę. Po krótkiej z nią rozmowie znajdziesz w pomieszczeniu gumową pałkę BATON. Pooglądaj rysunki. Izolatka nr 1, 2, 3 i 4 są zamknięte. Między izolatkami jest save. Udaj się do izolatki nr 5. Travis będzie miał tam wizję z dzieciństwa, która przerodzi się w rzeczywistość. Teraz czeka cię walka z kolejnym bossem - The Memory of Helen Grady.

Gdy ją załatwisz, zbierz PAST PIECE. Travis spotka ponownie Alessę, ale ona nie udzieli mu żadnych odpowiedzi. Travis obudzi się w głównym holu sanatorium. Udaj się do wyjścia z sanatorium. Na stoliku na przeciwko recepcji będzie leżał bilet do teatru THEATRE TICKET. Wyjdź z sanatorium.

Przed wejściem będzie samochód z pracującym silnikiem. Podejdź do niego. W otwartym bagażniku znajdziesz LUMBER YARD KEY.[ Dalej ]   |   [ Do góry ]


Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408