Silent Hill Origins | Solucja

Fire

Silent Hill Origins - FireBohater, Travis Grady, prowadzi ciężarówkę. W pewnej chwili na drogę wybiega postać w płaszczu. Travis wyhamowuje ciężarówkę i z niej wysiada. Na drodze widzi małą dziewczynkę, ubraną w szkolny mundurek, Alessę Gillespie. Tym razem nasz bohater od samego początku wyposażony jest w latarkę Flashlight i radio Radio. Bohater biegnie za nią drogą, aż dociera do płonącego domu; domu, który wygląda tak samo jak w intrze Silent Hill 1. Wbiega do niego.

Na ścianach można zobaczyć obraz przedstawiający Piramidogłowego, znanego z Silent Hill 2.

Po wbiegnięciu do domu musisz udać się na piętro do pokoju na końcu korytarza. Po wejściu do niego, znajdź miejsce otoczone białymi świecami. Udaj się tam. Travis znajdzie tam małą poparzoną dziewczynkę leżącą w kręgu na ziemi. Podniesie ją. Teraz już ty musisz ich wyprowadzić z pożaru. Po wyjściu na środek pomieszczenia podłoga się zawali. Znajdziesz się w pomieszczeniu na dole otoczonym ogniem. Poszukaj miejsca, w którym pojawi się tajemniczy okrągły czerwony znak. Umożliwi on przejście dalej. W końcu dotrzesz do wyjścia z budynku. Po wydostaniu się z pożaru Travis położy poparzoną dziewczynkę na ziemi i sam obok niej padnie. W tle będzie słychać syreny nadjeżdżającej pomocy.

Silent Hill

Travis obudzi się na ławce, na jednej z ulic Silent Hill; na Crighton Street. Obok niego będzie stała tablica informacyjna z mapą miasta. Travis od razu zaznaczy na niej szpital, gdyż koniecznie chce się dowiedzieć, jak się czuje uratowana przez niego dziewczynka.

Ponieważ Travis obudził się dokładnie przy murze szpitalnym, droga do szpitala nie jest długa. Proponuję się jednak trochę rozejrzeć. Przy skrzyżowaniu z Koontz Street, będzie skwerek. W jego rogu, obok ławki będzie Health Drink, Zanim przejdziesz przez bramę szpitala udaj się visa via jej. Będą tam zamknięte schody (prowadzące do bossa w Silent Hill 1). Wejdź w uliczkę za nimi. Na jej końcu znajdziesz kolejny Health Drink. Teraz wejdź przez bramę do szpitala. Ciekawe, że Travisa nie zdziwiły powybijane szyby w szpitalu...

Alchemilla Hospital

Silent Hill Origins - Alchemilla HospitalPo wejściu do szpitala, znajdziesz się w holu z recepcją. Obok niej na ścianie jest save (czerwony trójkąt). Natomiast na ścianie po lewej stronie od wejścia, naprzeciw recepcji, jest tablica informacyjna, gdzie znajdziesz notatkę informującą o tym, że piętra szpitala są zamknięte z powodu remontu:

"UNDER CONSTRUCTION

Currently the second and third floors of the hospital are undergoing renovations. At this time they are closed to patients
and visitors. Work continues in earnest and the hospital management thanks you for your continued cooperation as we try
to minimize the disruption. We estimate the construction will be completed within six months. The restructuring of the third
floor will almost double our capacity for inpatients and introduce cleaner, more modern facilities. Here at Alchemilla,
the quality of care we provide to you, our valued patient, is of the utmost importance.

Dr. Philips
Chairman of Alchemilla Board"

Obok notatki będzie wisiała mapa szpitala HOSPITAL MAP.

Ponieważ wszystkie drzwi są zamknięte, przejdź przez drzwi do następnego korytarza. Tu także wszystko będzie zamknięte, więc przejdź przez drzwi do następnego korytarza. Wszystkie drzwi są zamknięte, więc udaj się do windy. Przy windzie spotkasz dr Kaufmann'a, który jednak nie będzie chciał udzielić Travis'owi informacji na temat poparzonej dziewczynki. Ponieważ Travis nie chce wyjść bez odpowiedzi, udaj się windą za lekarzem na 2 piętro 2F.

Po wyjściu z windy przejdź przez drzwi do korytarza. Spotkasz tam pielęgniarkę. Po prawej Travisa na łóżku będzie młotek Hammer. Możesz go użyć w tej walce, albo zatrzymać do następnej. W porównaniu do poprzednich bohaterów Travis dobrze bije się gołymi rękami. Jeszcze jedna uwaga, znalezione bronie, takie jak n.p. młotek się zużywają, więc nie możesz z nią chodzić cały czas. Dodatkowo, bronią mogą być różne inne przedmioty, zupełnie z tym nie kojarzone, a więc zbieraj wszystko co się da.

Po zwycięskiej walce z pielęgniarką udaj się do pokoju 205. Znajdziesz się w pokoju z łóżkiem i wielkim lustrem na ścianie. Na jednym ze stolików po lewej stronie znajdziesz kolejną notatkę, tym razem dotyczącą poparzonej dziewczynki Preliminary Diagnosis:

"Third degree burns, patient is unconscious...
Something has prevented damage spreading to the internal organs...
Tissue damage is limited to the epidermis and extremeties of limbs...

How is this possible?"

Ponieważ nic więcej tu nie znajdziesz udaj się do wyjścia. Gdy będziesz wychodzić, Travis nagle się obróci, a za lustrem zobaczy dziewczynkę Alessę, która dotknie ręką lustra. Teraz podejdź do niego i go dotknij. Znajdziesz się teraz po ciemnej stronie szpitala.

Po drugiej stronie lustra

W pokoju 205 znajdziesz teraz płuca PLASTIC LUNGS, na stoliku pod materacem przy ścianie. Na łóżku szpitalnym będzie skalpel Scalpel. W kącie w szafce z lekarstwami będzie Health Drink. Po wyjściu na korytarz, będzie na ciebie czekała kolejna pielęgniarka. Możesz wyłączyć latarkę i przejść - nie biec - obok niej. Możesz też stoczyć z nią walkę. Zauważysz także, że tym razem korytarz nie jest już zastawiony przez różne sprzęty i jest o wiele dłuższy, taki jak w Silent Hill 1. Udaj się więc dalej korytarzem aż do drzwi prowadzących do następnego korytarza. Wszystkie drzwi w tym korytarzu są zamknięte.

Po przejściu do następnego korytarza, udaj się do pokoju 202. Znajdziesz tam kolejną notatkę Doctor's Diagnosis:

(Parts of this note are obscured.)

Worry not _______________________ . I have used the _________ to contain her power. No one will come to her aid.
______ one of the five _______. Hide them. Protect them.

oraz złote jajko GOLDEN EGG. Po wyjściu na korytarz, będzie tam czekała na ciebie kolejna pielęgniarka. Udaj się teraz do pokoju 204. Na łóżku znajdziesz tam przenośną lodówkę zamkniętą na zamek szyfrowy, na której będzie kartka z notatką Bloody Note:

"This heart of mine troubles me with its trembling! To still it I have put it on ice and locked it away.

(Remember, the three beauties who cause it to pump so are the key, 'age before beauty')."

Obok łóżka jest stojak na kroplówki Drip Stand, który możesz zabrać i także używać jako broni. Ponieważ nie masz na razie szyfru, udaj się na korytarz, gdzie znajdziesz przenośny telewizor Portable TV. Udaj się teraz ponownie na 1 piętro 1F.

Ja tylko wyjdziesz na klatkę schodową, zaraz za drzwiami, będzie biała skrzynka, a w niej młotek Hammer. Na górze schodów będzie Health Drink. Na 1 piętrze 1F będzie pielęgniarka, a obok na szafkach będzie stała wielka butelka z alkoholem Alcohol Bottle, która także może służyć za broń. W korytarzu wszystkie drzwi są zamknięte, ale na dwóch z nich są dziwne malunki i znaki. Do jednych na razie nie masz klucza, więc podejdź do drugich prowadzących do damskiej toalety Womens Room. Użyj znalezionego złotego jajka Golden Egg i otwórz drzwi.

W łazience obok umywalki znajdziesz notatkę studencką Student's Mnemonic, która ułatwia studentom zapamiętanie ułożenia organów:

"Having trouble with your anatomy class? Find that getting them out is much easier than putting them back in?
Just remember this easy mnemonic: Inside Stevie, little Henry lurks."

Wejdź do ostatniej toalety. Syfon będzie obluzowany, więc go otwórz. Znajdziesz tam plastikową wątrobę PLASTIC LIVER. Teraz podejdź do lustra i przenieś się do prawdziwego świata.

Alchemilla Hospital

Po prawej stronie Travisa obok umywalek będzie połamana ścianka, a za nią Energy Drink. Podejdź do toalet. Na zamkniętych drzwiach będzie notatka "Amy, 31". Znajdziesz tam także klucz STAFF LOUNGE KEY. Udaj się teraz tam.

W Staff Lounge znajdziesz na kanapie Energy Drink. Na blacie obok kuchni będzie toster Toster i notatka Staff Notice:

"CONSTRUCTION!

As you know, the renovations to the upper floors have run into problems! The plumbing leak and substandard materials used have forced us
to close off the third floor until further notice. We are reminded of the familiar adage: 'you get what you pay for!' We now face six more months
of work, reducing our capacity for the coming year. We will have to cut spending on inpatient care and consultancy fees by 50%.
Therefore we ask doctors to refrain from committing patients and encourage home stays instead. Unless they're dying in your arms, don't book 'em in!

STAFF PARTY!

Worry not! The staff party is still on (our recreation budget is locked away where no one can tamper!) Everyone meet at Annie's Bar at 8pm on Friday.
Alcohol (medicinal of course!) and food will be free. Arrive early to grab a trainee nurse: they go quick!"

a nad nim będzie wisiał klucz EXAM ROOM KEY. Obok wyjścia znajdziesz na ścianie notatkę zapisaną krwią "Lucy, 23". Wyjdź na korytarz i udaj się do Examination Room. W środku na łóżku znajdziesz manekina. Na biurku w rogu będzie maszyna do pisania Typewriter, butelkę z alkoholem Alcohol Bottle. W zlewach znajdziesz plastikowe jelita PLASTIC INTESTINE oraz plastikowy żołądek PLASTIC STOMACH. Podświetl zdjęcie rentgenowskie wiszące na ścianie, a zobaczysz kolejny napis "Sarah, 19". Masz już teraz wszystkie cyfry do otworzenia kodu do przenośnej lodówki w pokoju 204 w alternatywnym świecie. Udaj się przez lustro w Womens Room lub w pokoju 205 do alternatywnego świata.

Po drugiej stronie lustra

Udaj się do pokoju 204 i wpisz Kod do przenośnej lodówki: 312319.

Gdy ją otworzysz otrzymasz plastikowe serce PLASTIC HEART. Udaj się teraz ponownie do normalnego świata przez lustro w damskiej łazience Womens Room.

Alchemilla Hospital

Udaj się do Examination Room i podejdź do manekina. Teraz czeka ciebie kolejna zagadka - należy ułożyć organy na właściwych miejscach w manekinie. Nie jest to trudne, jeżeli zna się podstawy anatomii. Na dokładkę masz rozwiązanie w postaci notatki studenckiej znalezionej w Womens Room:

"INside, STevie, LIttle HEnry LUrks."

gdzie: IN - jelita, ST - żołądek, LI - wątroba, HE - serce, LU - płuca

Po ułożeniu narządów w manekinie, oczy manekina otworzą się wyjmij je, otrzymasz dziwny klucz GLASS EYES. Udaj się do damskiej łazienki Womens Room i używając lustra przejdź do alternatywnego świata.

Po drugiej stronie lustra

Teraz wyjdź na korytarz, gdzie będą dwie pielęgniarki. W korytarzu znajdziesz Portable TV, Health Drink i Energy Drink. Udaj się do Examination Room. Ten pokój także się zmienił. Zamiast manekina, na łóżku będą leżeć pocięte zwłoki. Obok nich będzie skalpel Scalpel. Znajdziesz tam także notatkę Staff Memo:

"To all staff,

It is forbidden to enter my office unaccompanied until further notice.

Dr. Kaufmann."

Teraz podejdź do drzwi prowadzących do Doctor's Room. Czeka tam na ciebie pierwszy boss - Straight-jacket.

Po jego zabiciu na środku pomieszczenia pojawi się FUTURE PIECE, zabierz go.

Alchemilla Hospital

Travis obudzi się na ławce w holu szpitalnym, obok niego będzie pielęgniarka Lisa Garland, znana z Silent Hill 1, która powie mu, że Alessy nie udało się uratować i ona nie żyje. Travis nie jest jednak do końca o tym przekonany i postanawia dowiedzieć się wszystkiego o poparzonej dziewczynce. W związku z tym następnym jego celem jest teraz Cedar Grove Sanitarium. Przed opuszczeniem szpitala warto zapisać grę na ścianie przy recepcji. Wyjdź przez drzwi prowadzące na tył szpitala.[ Dalej ]   |   [ Do góry ]


Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408