Silent Hill | Solucja

Alchemilla Hospital


Silent Hill Alchemilla Hospital Po wejściu do szpitala znajdziesz się w holu, gdzie po lewej stronie będzie recepcja Reception. Na kontuarze będzie save. Na ścianie będzie także mapa szpitala, ale na razie nie możesz jej wziąć. Idź więc korytarzem do pierwszych drzwi po lewej. Drzwi na wprost są zamknięte. Wejdź do pomieszczenia Exam Room, gdzie Harry spotka doktora Dr. Michael'a Kaufmann'a. Po rozmowie Harry zostanie sam w pomieszczeniu, mając drzwi prowadzące na korytarz za sobą. Skieruj się w prawo, w lewo Harry'ego, i przejdź przez drzwi. Przejdź przez puste pomieszczenie Office i przejdź przez drzwi do recepcji Reception. Weź apteczkę First Aid Kit oraz mapę szpitala HOSPITAL MAP. Teraz wróć do Examination Room i przejdź przez drzwi prowadzące do Medicine Room. Wyjdź przez kolejne drzwi na korytarz.

MAPA
Wejdź do Doctor's Office, gdzie na stole przy ścianie znajdziesz mapę piwnicy HOSPITAL BASEMENT MAP. Przejdź przez następne drzwi do sali konferencyjnej Conference Room i ze stołu weź klucz do piwnicy BASEMENT KEY. Wróć na korytarz.

Udaj się do kuchni Kitchen. Podejdź na drugą stronę pomieszczenia, gdzie na blacie będzie stało dużo butelek. Weź jedną z nich PLASTIC BOTTLE. Znajdziesz tam także Health Drink. Wróć na korytarz.

Wejdź do biura dyrektora Director's Office. Będzie tam panował duży bałagan. Podejdź do biurka i sprawdź substancję na podłodze. Użyj wziętej z kuchni plastikowej butelki i otrzymasz UNKNOWN LIQUID. Nie musisz tego robić, jednakże uzyskanie tego płynu pomoże ci w uzyskaniu jednego z lepszych zakończeń gry. Wyjdź na korytarz.

MAPA
Ponieważ winda nie działa, udaj się na klatkę schodową prowadzącą do piwnicy. Użyj klucza Basement Key, aby otworzyć drzwi. Na dole są tylko robaki Roaches. W piwnicy jedynym pomieszczeniem otwartym jest pomieszczenie z generatorem Generator Room. Podjedź do generatora i włącz go. Wyjdź z pomieszczenia na korytarz i udaj się do windy, która tym razem już działa. Wjedź windą na 2 piętro 2F i spróbuj dostać się do korytarza szpitalnego przez podwójne drzwi. Ponieważ są zamknięte wróć do windy. Wjedź na 3 piętro 3F i ponownie sprawdź drzwi prowadzące do skrzydła. Wróć do windy. Teraz na panelu w windzie pojawi się dodatkowy klawisz prowadzący na 4 piętro 4F. Naciśnij go i wjedź na górę.

Nightmare Alchemilla Hospital


Silent Hill Alchemilla Hospital Otherworld Harry będzie miał wizję dziewczynki wchodzącej do sklepu z antykami i wysiądzie z windy. Czwarte piętro będzie całe pokryte w krwi. Przejdź przez podwójne drzwi prowadzące na korytarz. W korytarzu żadne drzwi się nie otwierają, więc idź cały czas prosto, aż dojdziesz do następnych podwójnych drzwi. Po przejściu przez nie drzwi za tobą się zamkną idź dalej. W końcu mijając kolejne samozamykające się drzwi, trafisz na klatkę schodową. Zejdź nią na 3 piętro 3F.

MAPA
Na 3 piętrze 3F przejdź przez podwójne drzwi prowadzące na korytarz szpitalny. Spotkasz tam nowe potwory pielęgniarki Nurse Demons. Udaj się do męskiej łazienki Men's Room, gdzie przy oknie znajdziesz plakietkę PLATE OF "TURTLE". Wyjdź z pomieszczenia na korytarz.

W pokoju 301 znajdziesz tylko pustą klatkę dla ptaków. Udaj się do pokoju 302, gdzie znajdziesz amunicję oraz save. Będzie tam także telewizor z magnetowidem, ale na razie nie masz nic do oglądania. Programów telewizyjnych i tak nie odbiera. Wyjdź na korytarz.

Udaj się do pokoju 304, gdzie będzie na ciebie czekać pielęgniarka. Po jej zabiciu zbierz Health Drink i obejrzyj tabliczkę przykręconą do ściany. Na razie nie możesz jej wziąć. Wyjdź na korytarz.

W Linen Room znajdziesz tylko suszarki do ubrań. Przejdź na drugą stronę korytarza, do drugiego skrzydła szpitalnego. W składziku Store Room znajdziesz naboje, apteczkę First Aid Kit oraz worek z krwią BLOOD PACK. Wyjdź na korytarz.

W pokoju 306 znajdziesz na ścianie kolejną plakietkę PLATE OF "CAT". Wyjdź na korytarz.

MAPA
Przejdź przez kolejne podwójne drzwi do holu z windą. Winda nie jest najlepszym środkiem komunikacji, a więc wróć z powrotem na klatkę schodową i zejdź na 2 piętro 2F. W korytarzu czekają na ciebie kolejne pielęgniarki Nurse Demons. Udaj się do pokoju 201, gdzie znajdziesz na stole zapalniczkę LIGHTER. Wyjdź na korytarz.

Udaj się do pokoju 204 (pokoje 202 i 203 są zamknięte), gdzie znajdziesz kolejną plakietkę na ścianie, jednak dostępu do niej będą chronić krwiste macki. Użyj znalezionego worka z krwią Blood Pack, aby odciągnąć macki. Teraz możesz podejść do ściany i wziąć plakietkę PLATE OF "HATTER". Wyjdź na korytarz.

Drzwi łączące skrzydła szpitala na tym piętrze są zamknięte, więc musisz spróbować przejść przez Nurse Center, gdzie czeka na ciebie zagadka do rozwiązania. Wygląda na to, że brakuje czterech tabliczek, trzy już masz zebrane, ale nadal brakuje ci jednej. Wyjdź z powrotem na korytarz i podejdź do zamkniętych podwójnych drzwi łączących skrzydła szpitalne. Na ścianie obok nich będzie tablica "The Grim Reaper's List". Udaj się na klatkę schodową i zejdź na 1 piętro 1F.

MAPA
Na 1 piętrze 1F spotkasz także doktorów Doctor Demons. Przejdź przez podwójne drzwi po prawej prowadzące do drugiego skrzydła szpitalnego. Podwójne drzwi do wyjścia ze szpitala są zamknięte. W Medicine Room spotkasz kolejnego doktora i usłyszysz krzyk. Drzwi prowadzące do Exam Room są zamknięte - potrzebujesz klucza, aby je otworzyć. Wyjdź zatem na korytarz.

Magazyn Store Room jest pusty. Udaj się do Office, gdzie znajdziesz naboje. Wyjdź na korytarz. W Kuchni Kitchen znajdziesz kolejnego doktora oraz Health Drink. Wyjdź na korytarz. W biurze dyrektora Director's Office znajdziesz save oraz kolejną plakietkę PLATE OF "QUEEN". Wyjdź na korytarz. Jednak za nim udasz się na 2 piętro 2F podejdź do popsutego automatu, gdzie znajdziesz trzy Health Drinki.

Udaj się na 2 piętro 2F, do pokoju pielęgniarek Nurse Center i rozwiąż zagadkę. Na ścianie będzie napis wyjaśniający zagadkę:

"Clouds flowing over a hill.
Sky on a sunny day.
Tangerines that are bitter.
Lucky four-leaf-clover.
Violets in the garden.
Dandelions along a path.
Unavoidable sleeping time.
Liquid flowing from a slashed wrist."

ROZWIĄZANIE: w lewym górnym rogu włóż czerwoną płytkę [Plate of "Queen"], w prawym górnym rogu włóż niebieską [Plate of "Turtle"], w lewym dolnym rogu włóż żółtą płytkę [Plate of "Cat"] i w prawym dolnym rogu włóż zieloną [Plate of "Hatter"].

Przejdź przez otwarte teraz drzwi do drugiego skrzydła szpitalnego. W korytarzu będą na ciebie czekać kolejne pielęgniarki Nurse Demons. Udaj się do sali operacyjnej Operating Prep Room, gdzie czekają na ciebie kolejne pielęgniarki Nurse Demons i przejdź przez drzwi prowadzące do właściwej sali operacyjnej Operating Room, gdzie będzie kolejna pielęgniarka. W tej sali znajdziesz także klucz BASEMENT STOREROOM KEY na stole. Wróć z powrotem na korytarz.

Udaj się do Intensive Care Unit, gdzie na stole znajdziesz alkohol DESINFECTING ALCOHOL. Wyjdź na korytarz.

Udaj się do pokoju 206, gdzie znajdziesz apteczkę First Aid Kit. Wyjdź na korytarz i przejdź przez podwójne drzwi do holu z windą. Wejdź do windy i zjedź do piwnicy.

W piwnicy BF w korytarzu czekają na ciebie kolejne pielęgniarki Nurse Demons. W kostnicy Morgue czekają na ciebie pielęgniarki, ale także Health Drink oraz ampułka Ampoule. Wyjdź na korytarz. Udaj się do pomieszczenia z generatorem Generator Room, gdzie znajdziesz siekierę EMERGENCY HAMMER, który jest niezłą bronią. Wyjdź na korytarz i udaj się do magazynu Storeroom, który otworzysz przy pomocy znalezionego klucza Basement Storeroom Key.

W magazynku Storeroom znajdziesz trochę amunicji. Przy jednej ze ścian znajdziesz regał, który wygląda na taki, który można przesunąć. Przesuń go, aby otworzyć przejście do następnego pomieszczenia. W podłodze będzie krata, zamykająca przejście do korytarza pod nią. Krata jest obrośnięta czymś i Harry nie chce jej takiej otworzyć. Użyj więc znalezionego alkoholu Disinfecting Alkohol oraz zapalniczki Lighter, aby pozbyć się niechcianej roślinności z kraty. Teraz Harry otworzy kartę i możesz zejść do korytarza pod nią.

W sekretnej piwnicy idź prosto i przejdź przez jedyne otwarte drzwi. Znajdziesz się w krótkim korytarzu, gdzie będą kolejne pielęgniarki. W pierwszym pokoju po prawej znajdziesz kastę wideo VIDEOTAPE, natomiast w ostatnim po lewej znajdziesz klucz EXAMINATION ROOM KEY. Wróć teraz z powrotem do normalnej piwnicy i udaj się do windy. Wjedź na 1 piętro 1F i udaj się do Medicine Room. Teraz możesz otworzyć drzwi na drugim końcu tego pomieszczenia. Wejdź do niego.

Harry spotka tam pielęgniarkę Lisę Garland, z którą Harry porozmawia trochę. W pewnym momencie rozboli go głowa.... Harry obudzi się w normalnym szpitalu w pokoju Exam Room, gdzie spotka Dahlię Gillespie, która zostawi mu klucz oraz powie Harry'emu, że jest jeszcze jeden kościół w tym mieście. Po jej wyjściu weź zostawiony przez nią klucz ANTIQUE SHOP KEY i wyjdź na korytarz. W recepcji Reception możesz zapisać grę. Wyjdź ze szpitala. Na dziedzińcu szpitalnym będą psy Groaners. Przebiegnij obok nich i przejdź przez bramę prowadzącą na ulicę.[ Dalej ]   |   [ Do góry ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408