Silent Hill 4 The Room | Solucja

Forest World

SH4 - Forest WorldHenry obudzi się w lesie pod latarnią. Znajdź pień, a obok kamienie z wydrapanymi na nich na czerwono napisami, których Henry nie będzie mógł odczytać. Przejdź przez bramę i udaj się do podwójnych drzwi obok PORTALU.

Znajdziesz się w fabryce. Idź rampami, aż znajdziesz się w pomieszczeniu z nowymi potworami batmanami Hummers. Na beczkach znajdziesz amunicję Pistol Bullets i przejdź przez podwójne drzwi obok nich. Idź dalej rampami, aż dojdziesz do oświetlonej bramy po lewej stronie Henry'ego. Przejdź przez bramę. Znajdziesz tam kolejny pień z dziwnymi napisami.

Obok będzie samochód, którego silnik będzie cały czas pracował. Jeżeli grasz ponownie w grę w trybie Next Fear, pod drugiej stronie ścieżki znajdziesz wbitą w pień piłę łańcuchową CHAIN SAW.

Podejdź do drzwi kierowcy i zbadaj samochód. Znajdziesz tam Jasper's Memo Pad:

"I'm not sure what that nosy gun meant where he said:
"His home is in ophanage in the middle. The lake is northwest.
So the opposite is southeast. The noisy guy said one other thing I don't understand:
"If I bring the dug-up key, you can't go back.
Put it away somewhere before you return there."

oraz notatkę Jasper'a:

"It's been a while since I came here to Silent Hill.
Maybe I'll meet the Devil this time.
But whenever I come to a cool place like Silent Hill, I always get real thirsty.

Jasper Gein"

Przejdź przez kolejną bramę do kamienistej doliny. Spotkasz tam Jasper'a Gein, który w pewnym momencie zacznie mówić. Wysłuchaj tego co ma do powiedzenia. Obok półek z zapalonymi świeczkami znajdziesz Nutrition Drink na ziemi.

Przejdź przez kolejną bramę. Będą tam psy Sniffers, które na środku ścieżki zastawiły pułapkę. Omiń ją idąc trawą. Kieruj się dalej ścieżką. Przejdź przez bramę i idź dalej ścieżką do drzwi prowadzących na teren sierocińca Wish House Orphanage:

"Silent Hill Smile Support Society "Wish House""

Będzie tam PORTAL, użyj go.

Room 302

Jak będziesz w pokoju 302 usłyszysz dzwonek do drzwi. Udaj się do nich. Niestety nie będziesz mógł ich otworzyć. Wróć do lasu.

Forest World

Drzwi prowadzące do sierocińca są zamknięte. Spójrz na mapę i udaj się do drzwi na północy, na wprost tych, którymi tu przyszedłeś. Znajdziesz się w następnej lokacji. Przejdź przez dziurę w ścianie. Znajdziesz się w miejscu, w którym rozciąga się piękny widok na Toluca Lake nocą. Między latarniami przy ścianie skalnej znajdziesz apteczkę Portable Medical Kit. Udaj się teraz z powrotem do sierocińca.

MAPA

Przejdź przez południową bramę i idź śladami krwi do następnej bramy. Idź dalej ścieżką omijając ducha i udaj się do podwójnych drzwi na jej końcu. Przejdź przez nie. Spotkasz tam chłopczyka i nastolatka. Po filmiku znajdziesz się na cmentarzu kościelnym religijnej grupy z Silent Hill. Znajdź rozkopany grób i przeczytaj liczbę na trumnie "11121". Wróć teraz z powrotem do sierocińca.

Podjedź do zamkniętych drzwi prowadzących do budynku sierocińca. Obok nich będzie stał Jasper, który stwierdzi, że ma coś, co może ci pomóc. Da ci to za mleko czekoladowe CHOCOLATE MILK (jeżeli nie masz ze sobą, to wróć przez Portal do mieszkania i weź je z lodówki). Wejdź po schodach i weź łopatkę BLOOD-INSCRIBED SPADE, na której będzie napisane:

"Opposite where the lake and house meet,
inside the hand holding onto the ground"

Jasper wcześniej o tym mówił. Zajrzyj teraz do jego notatnika Jasper's Memo Pad. Udaj się do drzwi na południowym wschodzie sierocińca - ostatnich nie zwiedzonych. Idź ścieżką omijając psy Sniffers do bramy. Przejdź przez nią i idź do następnej bramy. Znajdź tam duże drzewo; obejdź je i znajdź jeden z jego korzeni, który wygląda jak ręka wychodząca z ziemi. Użyj łopatki Blood-Inscribed Spade i wykop klucz RUSTED BLOODY KEY, na którym jest napis:

"The holder of this key will wander for eternity"

Ponieważ z tym kluczem nie możesz wrócić z powrotem do sierocińca drogą, którą przyszedłeś, to musisz znaleźć portal. Przejdź przez kolejną bramę - będzie tam PORTAL, przejdź przez niego.

Room 302

W pokoju 302 zostaw w skrzyni klucz Rusted Bloody Key i wróć do lasu.

Forest World

Wróć teraz ponownie do sierocińca i przejdź przez PORTAL.

Room 302

Weź klucz Rusted Bloody Key i wróć do lasu.

Forest World

Udaj się teraz do budynku sierocińca Wish House i użyj klucza Rusted Bloody Key, aby otworzyć drzwi. Na podłodze przy szafie znajdziesz notatkę dotycząca Alessy i Waltera:

"Have you fiund Alessa yet?
How is Walter's progress coming along?
Send me a report."

Na czerwonym dywanie znajdziesz kolejną notatkę Holy Scripture Scrap Memo:

"The Second Sign And God said,
Offer the Blood of the Ten Sinners and the White Oil.
Be then released from the bonds of the flesh, and gain the Power of Heaven.
Drom the Darkness and Void, bring forth Gloom,
and gird thyself with Despair for the Giver of Wisdom.
The Third Sign And God said,
Return to the Source through sin's Temptation.
Under the Watchful eye of the demon, wander alone in the formless Chaos.
Only then will the Four Atonements be in alignment."

Jasper przejdzie przez drzwi obok i jej otworzy. Usłyszysz jego krzyki. Podejdź do tych drzwi, będzie tam tabliczka SOURCE PLACARD i przejdź przez nie. Znajdziesz tam Jasper'a stojącego w płomieniach - 17121; jest 17-stą osobą na Liście ofiar Walter'a Sullivan'a.

Room 302

"A special news report... In a forest near Silent Hill,
the burned corpse of a 30-year-old male was discovered earlier today.
The police have ruled it a homicide and are investigating.
The numbers "17121" were reportedly carved into the man's body.
Due to the marks on the victim, the police are investigating
possible links to the Walter Sullivan case 10 years ago..."

Henry obudzi się w swoim pokoju, gdzie usłyszy przez radio wiadomości, w których mówią o znalezionym w lesie przy Silent Hill spalonym ciele 30-latka... Następnie usłyszysz dzwonek oraz walenie do drzwi, będzie to Superintendent Frank Sunderland. Niestety Henry nie jest w stanie otworzyć drzwi, a Frank nie jest w stanie go usłyszeć... Podejdź do skrzyni i odłóż do niej tabliczkę Source Placard. Sprawdź co Eileen robi w swoim pokoju. Udaj się ponownie do łazienki i przejdź przez dziurę PORTAL.[ Dalej ]   |   [ Do góry ]


Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408