Silent Hill 3 | Solucja

Amusement Park

Gra rozpoczyna się w alternatywnym parku rozrywki. Obojętnie czy gracz będzie usiłował go przejść czy nie i tak w końcu zginie. Jest to sen głównej bohaterki tej części Heather Morris. Jeżeli jednak zamierzasz przejść przez sen, to idź przed siebie, pokonując lub nie potwory, aż w końcu dotrzesz do nieczynnej kolejki (rollercoaster); idąc po torach sen dobiegnie końca. Jest to swego rodzaju zapowiedź tego co czeka gracza w dalszej części gry. W tej też części Heather ma do wyboru wszelkie rodzaje dostępnej broni, a więc można się zapoznać z arsenałem jaki nas spotka podczas grania.

Shopping Mall

SH3 - Shopping MallHeather obudzi się w "Happy Burger". Gdy Heather będzie dzwonić do domu z budki telefonicznej, zaczepi ją prywatny detektyw Douglas Cartland. Po rozmowie z nim, Heather ucieknie do toalety, gdzie będzie save. Do ostatniej toalety Heather może zapukać, ale nikt jej nie odpowie tym razem. Teraz podejdź do okna i wyjdź przez nie na zewnątrz. Biegnąć w lewo trafi na stertę paczek, gdzie grając po raz drugi znajdujemy UNLIMITED MACHINE GUN. Ponieważ korytarz jest ślepy, biegniemy w drugą stronę i wchodzimy w pierwsze napotkane drzwi (dla ciekawych idąc dalej tym korytarze natrafimy na samochód blokujący przejście - ciekawe jak po zaparkowaniu wysiadł z niego kierowca...).

Po wejściu do korytarza okaże się, że wszystkie drzwi są zamknięte - tylko jedne są otwarte, prowadzące do innego korytarza. W tym korytarzu także wszystkie drzwi są zamknięte poza jednymi prowadzącymi do centrum handlowego ze sklepami. Heather może wejść do jednego tylko do jednego sklepu, gdzie zdobędzie pistolet PISTOL i amunicję oraz będzie musiała zabić pierwszego potwora (filmik). W sklepie należy pozabierać co może się przydać. Teraz wyjdź przez tylne drzwi sklepu do następnego korytarza. Należy teraz poszukać drzwi z napisem EXIT, obok nich będzie mapa. Przejdź przez drzwi z napisem EXIT i udaj się na drugie piętro.

Heather znajdzie się w następnym korytarzu. Idąc nim do końca (ta dłuższa odnoga) przedostatnie drzwi po prawej kryją Beef Jerky, ale także broniącego ich psa. Natomiast ostatnie save oraz 2 Health Drinki, amunicję i klucz ukryty pod paletą. Niestety Heather nie może jego dosięgnąć. Wracamy na korytarz - jeżeli idziesz drugi raz to w ostatnich drzwiach na wprost tego korytarza klamka kryje BEAM SABER - miecz świetlny jak z Gwiezdnych Wojen - jeżeli pierwszy raz to wracasz z powrotem i skręcasz w pierwszy korytarz w prawo. Po przejściu drzwi znajdziesz się w centrum Centrum Handlowego. Czekają tam na ciebie dwa wielkie potwory.

Poszukaj Helen's Bakery i udaj się tam. W rogu znajdziesz szczypce TONGS, a jeżeli idziesz kolejny raz to także miotacz ognia FLAMETHROWER oraz zmienioną ulotkę przy kasie. Następnie udajesz się ponownie do pomieszczenia z save'em i ukrytym kluczem. Przy pomocy szczypiec możesz go teraz wyciągnąć - BOOKSTORE KEY. Wróć z powrotem do centrum Centrum Handlowego i odszukaj My Bestsellers. Użyj klucza i wejdź do środka.

W rzędzie po prawej na podłodze leżą książki. Ich ułożenie na półce poda ci szyfr do drzwi na końcu księgarni.

Na poziomie Easy wystarczy ułożyć książki po kolei.

Na poziomie Normal będzie notatka następującej treści:

"Fair is foul, and foul is fair.
Put these books out of order."

ROZWIĄZANIE: należy ułożyć książki tak, aby na ich grzbietach widać było 4 cyfrowy kod.

Na poziomie Hard będzie notatka następującej treści:

"In here is a tragedy--- art thou player or audience?
Be as it may, the end doth remain: all go on only toward death.

The first words at thy left hand: a false lunacy, a madly dancing man.
Hearing unhearable words, drawn to a beloved's grave---and there,
mayhap, true madness at last.

As did this one, playing at death, find true death at the last.
Killing a nameless lover, she pierced a heart rent by sorrow.

Doth lie invite truth?
Doth verity but wear the mask of falsehood?
Ah, thou pitiful, thou miserable ones!

Still amidst lies, though the end cometh not, wherefore yearn for death?
Wilt thou attend to thy beloved?
Truth and lies, life and death: a game of turning white to black and black to white.

Is not a silence brimming with love more precious than flattery?
A peaceful slumber preferred to a throne besmirched with blood.

One vengeful man spilled blood for two;
Two youths shed tears for three;
Three witches disappeared thusly;
And only the four keys remain.

Ah, but verily...
In here is a tragedy--- art thou player or audience?
There is nothing which cannot become a puppet of fate or an
onlooker, peering into the cage."

ROZWIĄZANIE: Miejsce 1 - Hamlet - Book IV, Miejsce 2 - Romeo i Julia - Book I, Miejsce 3 - Otello - Book V, Miejsce 4 - Król Lear - Book II, Miejsce 5 - Makbet - Book III. Jednak zagadka nie jest taka prosta tym razem; ciąg dalszy zagadki:

"One vengeful man spilled blood for two" - Hamlet 4 należy pomnożyć przez 2 czyli daje 8 "Two youths shed tears for three" - Romeo i Julia 1 należy pomnożyć przez 3 daje 3 "Three witches disappeared thusly" - Makbet, trzy wiedźmy wyparowały, więc to eliminuje liczbę 3, a zatem rozwiązanie to:

8352

Gdy już wreszcie masz kod udaj się do drzwi na zapleczu księgarni. Po drodze na ladzie jest paczka amunicji. Wpisz odpowiedni do poziomu kod i przejdź do następnego korytarza. Teraz poznasz Claudia Wolf. Po rozmowie idź do windy. Pod koniec podróży będzie filmik, po którym otrzymasz radio informujące cię o potworach w twoim otoczeniu.

Nightmare Shopping Mall

SH3 - Nightmare Shopping Mall MAPA

Po wyjściu z windy Heather znajdzie się w zmienionym centrum handlowym. Na początek czeka ją spotkanie ze sforą psów (Double-Heads). Udaj się do najdłuższego korytarza od windy i wejdź w drzwi na jego końcu. Czeka cię tam zaopatrzenie w potrzebne: 3 Health Drinki i Ampułkę, a także save. Po wyjściu udaj się w lewo do końca korytarza i przejdź przez nie dosuniętą roletę. Tam czekają cię duże potwory - 3 Closers. Skręć w pierwszy korytarz w lewo, a następnie w korytarz na prawo. Wejdź do damskiej toalety. Zabierz stamtąd wybielacz BLEACH. Jeżeli na tej samej karcie masz także zapisy save'ów z Silent Hill 2, to możesz "kazać" Heather umyć środkową toaletę...

W pomieszczeniu obok znajdziesz latarkę FLESHLIGHT, po wyłączeniu wyłącznikiem światła, oraz amunicję do pistoletu i apteczkę. Po wyjściu z pomieszczenia udaj się na lewo dalej tym korytarzem. Przejdź przez niedomkniętą żaluzję do następnego holu. Czeka tam na ciebie 1 Closers oraz 2-3 psy. Wbiegnij do sklepu po lewej. Znajdziesz tam kamizelkę kuloodporną BULLETPROOF VEST (którą trzeba założyć, aby działała; jednak jej założenie spowalnia ruchy Heather i uniemożliwia jej pełne obroty, w związku z tym najlepiej jej używać tylko przed większymi walkami) oraz metalowy wieszak na ubrania HANGER. Teraz z powrotem do drzwi z żaluzją.

Następnie wąskim korytarzem, na końcu skręć w lewo i do głównego holu. Gdy już tam będziesz skręć w prawo i wbiegnij w drugie drzwi sklepowe. Znajduje się tam drabina, której niestety Heather nie jest w stanie dosięgnąć. Użyj więc wieszaka Hanger. Teraz Heather może wejść po drabinie na następne piętro 2F.

MAPA

Podjedź do szumiącego telewizora. Usłyszysz częściowe dźwięki i minimalny obraz. Z boku tego sklepu masz save. Teraz udaj się schodami ruchomymi na wyższą kondygnację i wejdź po walce z Closer do pierwszego pomieszczenia po prawej. Znajdziesz się w restauracji, w której na główne danie zaserwowano psa. Przyjrzyj się uważniej, a znajdziesz w nim klucz COOKED KEY. Za ladą znajdziesz Health Drink oraz apteczkę. Teraz zejdź ponownie na niższe piętro. Wejdź do pomieszczenia przed telewizorami - czekają tam na ciebie 3 potwory Numb Bodies oraz Health Drink i amunicja. W pomieszczeniu za savem jest sklep z biżuterią, w którym znajdziesz orzeszka WALNUT. Teraz wyjdź przez tylne drzwi sklepu. W korytarzu będzie Closer. Udaj się do drzwi w bocznym korytarzu i użyj znalezionego klucza.

Znajdziesz się w kuchni Caffe Baru. Na półkach znajdziesz Health Drinki, a wychodząc za kontuaru zdobędziesz metalową rurkę STELL PIPE. Teraz wyjdź przez główne drzwi do centrum centrum handlowego. Tylko jedne drzwi możesz otworzyć, drzwi do Bakery; wejdź tam, w pierwszym pomieszczeniu nic nie ma, w drugim przy zlewie znajdziesz detergent DETERGENT. Wyjdź przez tylne drzwi do następnego korytarza.

Wszystkie drzwi w korytarzu są zamknięte więc idź prosto w kierunku wentylatora. Przejdź przez drzwi po lewej. Heather natknie się na ścianę owadów. Podejdź do kosza stojącego w rogu przy drzwiach i użyj do niego detergent Detergent i wybielacz Blench. Po filmiku, zanim ponownie wejdziesz do korytarza włącz wentylator, bo inaczej trochę życia ci ucieknie. Teraz możesz iść dalej tym korytarzem. Żadnych drzwi nie ma więc nie ma problemu. Po zakręcie sprawdź pomieszczenia po prawej. Do jednego będziesz mógł wejść jest tam Beef Jerky i amunicja. Teraz dalej korytarzem do końca i w prawo. Zwiedzanie możesz sobie darować, bo pozostałe drzwi są zamknięte.

Po skręceniu w prawo wejdź w pierwsze drzwi po lewej. Czeka tam na ciebie Closer. Zabij go albo wymiń i wybiegnij przez drzwi na drugim końcu pomieszczenia. Tam czeka ciebie jeszcze więcej potworów. Udaj się w prawo. Na rozwidleniu idź w kierunku łóżka stojącego przy krawędzi i dalej jak droga prowadzi. Po prawej będzie otwarte wejście do sklepu. Wejdź do niego. Będzie tam save, a także dziadek do orzechów na łóżku. Zgnieć im orzecha, a otrzymasz MOONSTONE. Teraz kieruj się najprostszą drogą na trzecie piętro, czyli po wyjściu ze sklepu skręć w prawo. Otwórz drzwi, przebiegnij przez okrągły hall do kuchni, z której wyszedłeś, a następnie dalej do ruchomych schodów prowadzących na 3 piętro.

Po wejściu na 3 piętro udaj się tym razem prosto przed siebie. Zobaczysz drzwi, na których będzie narysowany księżyc i wyryte jakieś napisy. Użyj tam zdobytego Moonstone. Drzwi się otworzą i zaprowadzą cię do centrum centrum handlowego. Po środku pomieszczenia znajdziesz pomost, do którego jest przymocowana drabina. Podejdź do niej i zejdź na dół. Teraz czeka cię walka z pierwszym bossem - Splitworm. Strzelaj gdy kwiat się rozchyla. Gdy już walka się zakończy Heather obudzi się w normalnym świecie.

Shopping Mall

Heather po walce będzie ustawiona na wprost na wpół przymkniętej rolety. Skieruj się tam. Idąc następnym korytarzem pod jego koniec po prawej stronie natrafisz na Happy Burger, czeka tam na ciebie save oraz apteczka i trochę amunicji. Po wyjściu przejdź przez oszklone drzwi. Czeka tam Heather rozmowa z detektywem Douglasem Cartlandem. Po rozmowie Heather skieruje się do metra.[ Dalej ]   |   [ Do góry ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408