Silent Hill 2 | Born From A Wish | Solucja

Jest to dodatkowy scenariusz niezależny od gry. Jest on dostępny jako niezależny dodatek na wydaniu Silent Hill 2 Director's Cut. Gra się w go niezależnie od gry Silent Hill 2.

West South Vale

"I want to find somebody. I don't like being alone...
But... but is there anyone left alive?"

Maria znajduje się w garderobie Dressing Room. Znajdziesz tam także naboje, Health Drinki. Wyjdź na korytarz i udaj się do zielonych drzwi prowadzących do głównej części pub'u. Znajdziesz tam CHINESE CLEAVER oraz apteczkę. Wyjdź z pub'u na ulicę.

Zejdź po schodach i idź głównej ulicy Carroll Street. Udaj się nią na południe. Przy zaparkowanym tirze znajdziesz Health Drink. Maria nie będzie tym razem chciała wejść do szpitala. Idź dalej na południe, do skrzyżowania z Rendell Street. Jeżeli pójdziesz na zachód znajdziesz tam naboje. Ponieważ ulica jest dalej zablokowana udaj się na zachód Rendell Street. Idąc północną stroną na budynku za płotem będzie ziejący na dachu; miń budynek, obok zaparkowanej ciężarówki znajdziesz Health Drinki. Idź w kierunku Munson Street.

Idąc na południe Munson Street okaże się, że jest ona zablokowana, tak jak i przejście w tunelu na Saul Street. W związku z tym idź na północ Munson Street. Jeżeli skręcisz na zachód Katz Street znajdziesz tam na końcu naboje (za parkanem) oraz na ceglanym murku przy jednym z domów po północnej stronie ulicy znajdziesz apteczkę. Udaj się teraz z powrotem na Munson Street i idź na północ.

Ulica na końcu jest zablokowana. W małej uliczce przed końcem ulicy jest zaparkowany zielony pickup, gdzie znajdziesz naboje i apteczkę. Jednak po wschodniej stronie są uchylone drzwi. Przejdź przez nie.

Baldwin Mansion

Po przejściu przez drzwi znajdziesz się na podwórku, gdzie czekają na ciebie dwa potwory. Miń je i wbiegnij w drzwi na przeciwko prowadzące do domu. Znajdziesz się w holu. Udaj się prosto do podwójnych drzwi i przejdź przez nie. Znajdziesz się w salonie Living Room. Znajdziesz tam na stole apteczkę i naboje. Na półce z książkami będzie mapa domu BALDWIN HOUSE MAP. Na ścianie będzie save.

Udaj się teraz na północną klatkę schodową i wejdź na górę. Podejdź do drzwi na wprost Lounge i spróbuj je otworzyć. Maria porozmawia z Ernestem Baldwinem, który jednak nie wpuści jej do środka. Udaj się zatem do korytarza prowadzącego na południe. Za pierwszymi drzwiami znajdziesz tabliczkę WHITE BOARD:

"When the White Breath is found,
I shall dedicate this thing.
Oh Spirit of the Mist,
Grant us fortune eternal."

Wróć z powrotem do poprzedniego korytarza. Na jego końcu znajdziesz Health Drink na stoliku. Wracaj teraz z powrotem do schodów. Jeżeli sprawdzisz drzwi do Lounge, okaże się, że Ernest nadal nie chce jej wpuścić do pokoju. Zejdź na dół.

Schodząc usłyszysz dziwny dźwięk. Udaj się do salonu Living Room. Okaże się tam, że płyta zasłaniająca kominek odpadła. W środku kominka jest drabina. Wejdź po niej na górę. Znajdziesz się w małym pomieszczeniu przypominającym cmentarz z jednym grobem. Znajdziesz tam kolejne tabliczki oraz RED BOARD:

"When the Crimson Words are found,
I shall dedicate this thing.
Oh you Gods deep in slumber,
Grant us fortune eternal."

oraz BLACK BOARD:

"When the Dark Grail is found,
I shall dedicate this thing.
You who deny Death,
Grant us fortune eternal."


Podejdź teraz do grobu i rozwiąż zagadkę - przeczytaj inskrypcję na grobie:

"Along with you died joy.
All that remains is despair and a future of meaningless tomorrows.
But I will never give up.
One, to see your beautiful smile again.
One, to beg the blessings of the Gods.
I wait for that day.
When the boards cover all
All sadness too will be covered
But until my dreams return to reality
I will have to swallow all the pain."

ROZWIĄZANIE: Włóż tabliczkę White Board tak jak jest
Włóż tabliczkę Black Board tak jak jest
Włóż tabliczkę Red Board obróconą o 90 stopni w lewo

Otrzymasz klucz ACACIA KEY. Zejdź po drabinie do salonu Living Room i udaj się schodami na pierwsze piętro. Ernest nadal nie będzie chciał otworzyć drzwi. Przejdź drzwiami na korytarz i udaj się do drzwi na jego końcu. Otwórz je przy pomocy znalezionego klucza.

Idź korytarzem prosto do następnych drzwi i przejdź do następnego korytarza. Udaj się do pokoju dziecięcego Kid's Room. Na stoliku przy łóżku znajdziesz zapałki MATCHES. Udaj się teraz do ostatnich drzwi w korytarzu przy schodach. Znajdziesz się na klatce schodowej. Wejdź do góry na strych. Podejdź do stolika ze świecą i ją zapal przy użyciu zapałek. Pod fotelem znajdziesz kartkę urodzinową BIRTHDAY CARD. Zejdź schodami na dół z powrotem. Schodząc po schodach usłyszysz głos dziecka mówiący: "Give it to... my daddy".

Udaj się teraz z powrotem do pokoju Ernesta Lounge. Tym razem drzwi będą otwarte. W pokoju Lounge znajdziesz apteczkę i dwa Health Drinki. Na stoliku znajdziesz otwartą encyklopedię roślin - Plant Encyclopedia: Acacia

"Acacia
A genus of evergreen trees of the mimosa tribe of the pea family.
Its tiny flowers are yellow or white and grow in clusters.
Common varieties include the "gum tree".
The Acacia Tree is a potent symbol in many religions across the World.
In Christianity it represents eternal life and morality.
In ancient Egypt it represented purity and rebirth, while in ancient Babylonia
it was thought of as the tree of the Goddess Ishtar and was a symbol of Life.
It was also a holy tree to the Ancient Jews who built the sacred Ark of the Covenenant from it
and for whom it signified a peaceful death and a release from grief."

Wyjdź przez drzwi prowadzące do północnego korytarza. Ponieważ w korytarzu wszystkie drzwi prowadzące do pomieszczeń są zamknięte, udaj się na klatkę schodową i zejdź na dół.

W tym korytarzu także wszystkie pomieszczenia są zamknięte, a więc możesz przejść tylko do następnego korytarza. Idź nim do końca do Service Room. Znajdziesz tam naboje. Wyjdź przez drugie drzwi na korytarz i przejdź do następnego korytarza, w którym możesz sobie otworzyć drzwi do salonu Living Room. Udaj się teraz do Study, gdzie znajdziesz książkę Lost Memories:

"I have the strongest trust - you may
even call it faith - in the miracle
called "Ressurection of the Dead".
Upon the hill where the light descended, the Beast intoned his song.
With words of blood, drops of mist and the vessel of night,
the grave become an open field.
The people wept in fear and joy at the reunion, but my faith in the
salvation of Xuchilpaba did not waver.
It is also spoken of in the ancient legends.
The original worshippers did not believe that death was the end
but that it was simply the path by which the deceased returned to nature.
They also believed the process was reversible.

(dopisek na dole strony)

Blood = Red,
Mist = White,
Night = Black"

Podejdź do kolejnych drzwi prowadzących do Bed Room. Czeka cię kolejna rozmowa z Ernestem, który poprosi Marię o znalezienie pewnego przedmiotu. Ponieważ Maria się zgodzi, otworzy on drzwi prowadzące do schodów, znajdujące się w poprzednim korytarzu naprzeciwko Service Room. Udaj się tam. Na ścianie przed drzwiami prowadzącymi do schodów pojawi się save.

Zejdź schodami na dół i idź korytarze do drzwi po lewej (jedyne otwarte). Znajdziesz się w kolejnym korytarzu pełnym krwiożerczych robaków. Na podłodze na początku korytarza znajdziesz rulonik, a w nim wiadomość od Amy Baldwin. Biegnij korytarzem do drzwi prowadzących do schodów. Po przejściu przez drzwi znajdziesz się na podwórku. Będą tam dwa ziejące potwory.

Na domu, z którego Maria wyszła znajdziesz napis: "Stay away of Haunted Mansion". Przejdź przez podwórko do drzwi prowadzących do Blue Creek Apartment.

Blue Creek Apartments

Idź schodami na 2 piętro 2F, gdzie na klatce schodowej znajdziesz mapę MAP OF THE APT BLDG. Zejdź ponownie na dół i udaj się do pokoju 105. Znajdziesz tam WHITE LIQUID oraz apteczkę i Health Drink. Na ścianie w korytarzyku znajduje się save, dokładnie tam, gdzie James go miał. Wyjdź na korytarz i udaj się z powrotem na podwórko. Będą tam na ciebie czekały kolejne potwory. Udaj się z powrotem do Baldwin Mansion.

Baldwin Mansion

Przebiegnij ponownie korytarzem z robakami do schodów prowadzących do góry. Udaj się do Study, aby porozmawiać ponownie z Ernestem. Maria zostawi mu White Liquid. Po długiej rozmowie, Maria postanowi sprawdzić kim jest Ernest....[ Zakończenia gry ]   |   [ Do góry ]   |   [ Silent Hill Town ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408