Silent Hill 2 | Solucja

Brookheaven Hospital

SH2 - Brookheaven HospitalPo wejściu do szpitala na ścianie po lewej wisi mapa MAP OF THE HOSPITAL. Teraz wejdź do Reception. W środku znajdziesz save oraz kilka przydatnych rzeczy. Na biurku w pomieszczeniu z tyłu znajdziesz informacje o pacjentach:

"[Jack Davis]
He has attempted suicide three times in the past for reasons unknown.
Although he is normally a model patient who follows doctor's and nurse's orders,
he must be watched closely due to his past pattern of sudden and violent suicide attempts.

[Joseph Barkin]
His illness seems to be rooted in the fact that he believes he is guilty
of causing his daughter's death. His symptoms suggest a psychotic break
and paranoid delusions. Normally calm, but has a tendency towards violence when excited.

[Joshua Lewis]
History of hospitalization as well as numerous assault, battery and
other violent offenses. He has a strong persecution complex and
a tendency to solve things through violence. Extreme caution necessary."

i Healt Drink na drugim biurku. W małym pokoiku znajdziesz notatkę Doctor's journal:

"The potential for this illness exists in all people and, under the right circumstances, any man woman would be driven like him, to "the other side."
The "other side" perhaps may not be the best way to phrase it.
After all, there is no wall between here and there. It lies on the borders where reality and unreality intersect. It is a place both close and distant.
Some say it isn't even an illness. I cannot agree with them. I'm a doctor, not a philosopher or even a psychiatrist.
But sometimes I have to ask myself this question. It's true that to us his imaginings are nothing but the inventions of a buusy mind. Bot to him, there simply is no other reality.
Furthermore he is happy there.
So why, I ask myslef, why in the name of healing him must we drag him painfully into the world of our own reality?
Something else is written by hand.
I got the key from Joseph.
It's probably the key to that box."

oraz kartę-klucz "PURPLE BULL" KEY. Wyjdź na korytarz. Ponieważ wszystkie pozostałe drzwi są zamknięte udaj się na klatkę schodową i wejdź na 2 piętro 2F.

Wyjdź na korytarz. Spotkasz tam pielęgniarki Bubble Head Nurses. Skręć w korytarz w lewo i udaj się do Women's Locker Room. Na biurku zobaczysz misia, podejdź do niego i zbadaj go. James się ukłuje igłą BENT NEEDLE. Weź ją i zbadaj szafki. Znajdziesz tam Shotgun. Wyjdź z pomieszczenia.

Wejdź do Men's Locker Room. Na szafce będzie wisiał zakrwawiony fartuch. Przeszukaj go, a znajdziesz EXAMINATION ROOM KEY. Wyjdź na korytarz i udaj się na klatkę schodową. Zejdź na 1 piętro 1F.

Otwórz kluczem Examination Room. Nic tam nie będzie. Przejdź przez niego do następnego pomieszczenia Doctor's Lounge. W umywalce znajdziesz naboje do Shotgun'a. Przeczytaj napisy na białej tablicy wiszącej na ścianie przy drzwiach. Na tablicy będzie zapisana informacja o kodzie do drzwi na 3 piętrze 3F prowadzących do skrzydła pacjentów. Na poziomie Easy i Normal będzie to po prostu szyfr 7335. Na poziomie Hard i Extra Hard kodem będzie szyfrogram:

"The pin number this month is "T"
Last month it was "X" and before that it was "Z".
But what are they going to do next month?
That's all they can express with 4 numbers.
Anyway does the door to the Patient Wing
really need to have its combination changed this often?"

ROZWIĄZANIE: 1328.

Wyjdź z pomieszczenia przez drzwi przy tablicy i wracaj na klatkę schodową. Wejdź na 2 piętro 2F. Wyjdź na korytarz. Przejdź przez podwójne drzwi do szpitalnego skrzydła na 2 piętrze. Na ławce znajdziesz naboje. Wejdź do Examination Room 3. Na łóżku będzie Apteczka, a w kącie na biurku będzie maszyna do pisania. Zbadaj ją.

Na poziomie Easy i Normal:

"I know it I know the number of
the box # # # # it can't help
him anymore the button key
doesn't scare me so nobody
can stop who I am I don't know
who I am is who I am is who I am is"

Na poziomie Hard i Extra Hard:

"I know it the secret I'll give them
something to deal with this demon
shelter is of no use any more he is
my instrument he must follow my
orders yes, the box will be useless
now I must not forget it # # # #
that's good he is the lowest now
I too will be free and he will serve
me i am a genius no one can stop
me one can stop me no one can
stop me can stop can stop no no"

gdzie # to liczba losowa. James przeczyta kod 4 cyfrowy losowy. Wyjdź na korytarz.

Wejdź do pokoju M2. Na szafce przy łóżku znajdziesz naboje i klucz "LAPIS EYE" KEY. Wyjdź na korytarz i wejdź do pokoju M3. Znajdziesz tam naboje i Health Drink, których bronić będzie pielęgniarka Bubble Head Nurse. Wyjdź na korytarz i udaj się do pokoju M6, gdzie znajdziesz naboje i Health Drink, ale także i kolejne pielęgniarki. Wyjdź na korytarz i wracaj do klatki schodowej w centralnej części szpitala.

Wejdź na 3 piętro 3F i udaj się do drzwi prowadzących do skrzydła pacjentów. Wpisz szyfr, który znalazłeś na 1 piętrze 1F w Doctor's Lounge i przejdź do korytarza. Udaj się do pokoju S3. James poradzi Marii, aby tutaj trochę odpoczęła. Od tej pory będziesz już chodzić dalej sam. W zależności od tego czy będziesz zaglądać do Marii czy też nie, zależeć będzie zakończenie gry. Musisz zaglądać i z nią rozmawiać, jeżeli chcesz uzyskać zakończenie Maria. Na stoliku obok łóżka znajdziesz klucz ROOF KEY. Wyjdź z pokoju i wróć na klatkę schodową.

Wejdź po schodach na 4 piętro RF i wyjdź przez drzwi na dach. Udaj się na przeciwległy koniec dachu. Znajdziesz tam w lewym rogu pamiętnik Mary Mary's Diary. Przeczytaj go:

"May 9
Rain. Stared out the window all day. Peaceful here - nothing to do. Still not allowed to go outside.

May 10
Still raining. Talked with the doctor a little. Would they have saved me if I didn't have a family to feed?
I know I'm pathetic, weak. Not everyone can be strong.

May 11
Rain again. The meds made me feel sick today. If I'm only better when I'm drugged, then who am I anyway?

May 12
Rain as usual. I don't want to cause any more trouble for anyone, but I'm a bother either way.
Can it really be a such a sin to run instead of fight? Some people may say so, but they don't have to live in my shoes.
It may be selfish, but it's what I want. It's too hard like this. It's just too hard....

May 13
It's clear outside. The doctors told me I've been released - that I've got to go home. I -----------------"

Teraz udaj się do drzwi prowadzących do windy Elevator Control Room. Gdy przy nich będziesz pojawi się Piramidogłowy Pyramid Head, który zrzuci cię z dachu.

Znajdziesz się w Special Treatment Room na 3 piętrze 3F. Pomiędzy 2, a 3 izolatką na ścianie jest kartka z napisem:

"If Joseph looks calm, he can be taken out of his cell."

Spójrz na ślady krwi na podłodze. Prowadzą one do drugiej izolatki. Udaj się do niej. Na ścianie znajdziesz napis krwią. Będzie przedstawiał 4 cyfry - losowy kod i pod spodem naspis:

Tern tern tern the numbers
better not forgrt them
So I'll rigth them down here
The other one, my secret name


Wyjdź z pomieszczenia izolatek na korytarz w głównej części szpitala i udaj się ponownie do skrzydła pacjentów.

Idź korytarzem i wejdź do pryszniców Shower Room. Na podłodze zobaczysz zieloną substancję ściekającą do rury w podłodze. Podejdź do otworu i zbadaj go. W tej chwili nie jesteś w stanie wyjąć z niej klucza. Wyjdź ponownie na korytarz i udaj się do S11, gdzie będzie save i apteczka, a następnie do S14, gdzie na łóżku znajdziesz mocno przymocowaną skrzyneczkę. Najpierw podejdź do ściany po prawej i przeczytaj napisany krwią napis:

"Louise
I'll take care of you four ever. It's my destiny!"

Teraz podejdź do pudełka Louise'a. Użyj najpierw kluczy: "Purple Bull" Key oraz "Lapis Eye" Key (możesz je razem połączyć, wtedy nie musisz wybierać ich za każdym razem). Teraz zajrzyj do notatnika Memo w inwentarzu. Znajdziesz tam zapisane szyfry, które wcześniej znalazłeś. Kod z maszyny do pisana z Examnation Room 3 pasuje do prostokątnej kłódki. Natomiast kod ze ściany w izolatce Special Treatment Room pasuje do kręcącej się kłódki. Po wpisaniu kodów otworzysz szkatułkę. Będzie w niej włos PIECE OF HAIR. Weź go i wyjdź na korytarz.

Udaj się teraz ponownie do pomieszczenia z prysznicami Shower Room, do dziury w podłodze. Połącz Combine igłę Bent Needle i Piece of Hair. Teraz użyj stworzonego urządzenia do wyjęcia klucza z dziury. Otrzymasz ELEVATOR KEY. Wyjdź na korytarz i zapisz grę w pokoju S11.

Udaj się do windy w skrzydle pacjentów i użyj klucza. Zjedź windą na 1 piętro 1F. Udaj się do pomieszczenia C3, znajdziesz tam naboje. Wyjdź ponownie na korytarz i udaj się do C2. Znajdziesz tam Laurę. Wyjdziecie razem z pomieszczenia. Nagle Laura stwierdzi, że zapomniała listu od Mary i jest on w Examination Room, gdzie każe ci wejść, a następnie zamknie za tobą drzwi. Teraz czeka cię walka z kolejnym bossem nogami - Flesh Lips. Polecam dużo biegania i używania Pistoletu. Po zakończonej walce James znajdzie się w alternatywnym szpitalu.

Nightmare Brookheaven Hospital

SH2 - Brookheaven HospitalJames znajdzie się teraz w szpitalnym ogrodzie. Nie jest on duży. Wejdź przez jedyne drzwi z powrotem do szpitala, który się zmienił. Na podłodze będą naboje, a na kracie znajdziesz save. Wyjdź na korytarz. Udaj się do C2 po apteczkę, której bronią pielęgniarki. Gdy pobędziesz dłużej w tym pomieszczeniu usłyszysz dźwięk tłuczonego szkła. Wyjdź na korytarz.

Udaj się teraz do C1, gdzie znajdziesz Health Drink i amunicję, której broni pielęgniarka. Wyjdź na korytarz. Podwójne drzwi do głównej części szpitala są zamknięte. Udaj się więc do windy i wjedź na 2 piętro 2F.

W korytarzu skrzydła szpitalnego na drugim piętrze znajdziesz pielęgniarki. Udaj się do pokoju M4, gdzie znajdziesz amunicję i Health Drink, którego bronią pielęgniarki. Udaj się teraz do M6. W pomieszczeniu znajdziesz apteczkę, naboje oraz DRY CELL BATTERY i BASEMENT STOREROOM KEY w dziurze w ścianie. Będzie tam także informacja, na łóżku, że pierścień znajduje się w "the basement's basement":

"I was locked up inside the basement's basement.
It was so small and dark and I was so afraid.
I dropped my precious ring.
But I will never, ever go back there. "

Wyjdź na korytarz. Udaj się do końca korytarza do Day Room, gdzie na środku pomieszczenia znajdziesz leżącą lodówkę. James nie będzie w stanie jej sam otworzyć. Wyjdź na korytarz i udaj się do windy. Pojedź nią na 3 piętro 3F.

W korytarzu skrzydła pacjentów na 3 piętrze 3F będą kolejne pielęgniarki. Udaj się do pomieszczenia S11, gdzie będzie ampułka oraz naboje. Na łóżku będzie notatka wyjaśniająca dziwne malowidło na drzwiach na klatkę schodową w skrzydle pacjentów na 3 piętrze:

"She is an angel no one knows only I can see the Lady of the Door
they cannot walk along her Bridge of Thread they fall from the weight
of their crimes. Like bloated and ugly corpses
their sins she devours them sin and sinner alike she saves
me she is an angel."

Udaj się do S3, gdzie zostawiłeś Marię. Teraz pokój będzie pusty, a na szafce przy łóżku będą puste opakowania po lekarstwach. Wyjdź przez podwójne drzwi na końcu korytarza prowadzące do głównej części szpitala. Udaj się na klatkę schodową, gdzie na filarze znajdziesz save. Zejdź schodami do piwnicy. Na ziemi znajdziesz notatkę - I took the direckters's key:

"I took the direckters's key - the one to the mooseum.
I hid it behind the preying woman when I went out for the day trip.
I picked it up but I did not steal it. I'm not a krimminal."


W piwnicy otwórz drzwi używając klucza. Znajdziesz się w magazynku Storeroom. Na podłodze będą naboje. Podejdź teraz do szafki przy ścianie i zbadaj ją. Okaże się, że James może ją przesunąć, więc to zrób. W tym momencie pojawi się Maria. Po krótkiej rozmowie i przywitaniu podejdź do dziury w ścianie i zejdź na dół. W pomieszczeniu na dole znajdziesz pierścień COPPER RING. Wracaj teraz na klatkę schodową i udaj się z powrotem na 3 piętro 3F.

Przejdź przez drzwi i udaj się do skrzydła pacjentów, a następnie do windy w skrzydle pacjentów i zjedź na 2 piętro 2F. W czasie podróży windą usłyszysz quiz, który jest przeznaczony dla ciebie:

"1. Merry-Go-Round, haunted house, roller coaster, ferris wheel and tea cups.
Silent Hill is home to a thrilling amusement park that both children and adults love.
The question is: What is the name of this amusement park?

One, Fantasy Land
Two, Silent Hill Amusement Park
Three, Lakeside Amusement Park

2. Silent Hill witnessed a gruesome murder a few years back.
A brother and sister were playing in the road when they were attacked and
chopped into pieces with an axe. Torn flesh, smashed bones, splattered blood, and finally...
What a terrible tragedy. What gruesome end to such innocent lives.
What was the name of the murderer who committed this vile act?

One, Walter Sullivan
Two, Scott Fairbanks
Three, Eric Gein

3. South of the lake is a deserted old neighborhood called South Vale.
From there to Paleville, the central resort area northwest of the lake,
there's only one road you can take. Just one road, no more.
The third and final question is: What is the name of that road?

One, Bachman Road
Two, Rendell Street
Three, Nathan Avenue"

ODPOWIEDZI: Pyt. 1 (Q1) - 3 Pyt. 2 (Q2) - 1 Pyt. 3 (Q3) - 3

Po wyjściu z windy udaj się do pokoju dziennego Day Room na 2 piętrze 2F na końcu korytarza, gdzie na środku była lodówka. Teraz razem z Marią możesz ją otworzyć. W środku znajduje się drugi pierścień LEAD RING. Teraz udaj się do windy w skrzydle pacjentów i pojedź na 3 piętro 3F.

Przejdź do głównej części budynku i udaj się do Storage Room. Znajdziesz tam wiele użytecznych rzeczy oraz szkatułkę, do której szyfr to rozwiązanie quizu z windy. Wracaj do korytarza w skrzydle pacjentów.

Podejdź do drzwi obok windy prowadzących na klatkę schodową w skrzydle pacjentów, na których namalowana jest kobieta. Użyj pierścieni (możesz je połączyć, aby ich za każdym razem nie wybierać z inwentarza) i załóż na palce. Drzwi się otworzą. Zejdź schodami na sam dół.

Za drzwiami czeka cię bardzo długi korytarz i Piramidogłowy Pyramid Head. Musisz tutaj bardzo uważać, gdyż gdy on zabije Marię, gra się kończy. Za to, gdy ty będziesz strzelać, to jeden strzał także Marię uśmierca. Na poziomie Easy i Normal wystarczy po prostu biec korytarzem aż do końca. Na poziomie Hard i Extra Hard musisz bardziej się namęczyć. Aby udało się wam dostać do końca korytarza musisz ochraniać Marię przed Piramidogłowym oraz go spowalniać używając broni, abyście mogli dobiec do końca korytarza. Gdy w końcu tam dobiegniecie okaże się, że twoje próby ratowania Marii na nic się nie zdadzą. Maria i tak nie zdąży wejść do windy... James znajdzie się ponownie na 1 piętrze 1F w głównej części szpitala. Udaj się do Director's Room. Znajdziesz tam mapę, z której James przekopiuje zaznaczone miejsca na swoją mapę wraz z dopiskiem:

"He who is not bold enough
to be stared at from across
the abyss is not bold enough
to stare into it himself.
The truth can only be learned
by marching forward.
Follow the map.
There's a letter and a wrench."

oraz klucz HOSPITAL LOBBY ROOM. Przez okno zobaczysz Laurę biegnącą ulicą. Wyjdź na korytarz i skieruj się do wyjścia ze szpitala. Obok drzwi po prawej będzie save. Udaj się za Laurą.[ Dalej ]   |   [ Do góry ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408