Travis Grady

Travis Grady


Travis Grady ma około 30 i jest kierowcą ciężarówki. Spotykamy go w drodze do Brahms, którą postanowił sobie skrócić drogą wiodącą przez Silnet Hill. Jako dziecko mieszkał kiedyś w tym mieście, gdzie spotkała go rodzinna tragedia. Jest głównym bohaterem tej części gry.

Travis cierpi na zaburzenia psychiczne spowodowane przeżyciami z dzieciństwa w Silent Hill. Czuje się odpowiedzialny za śmierć rodziców, zwłaszcza swojej matki Helen Grady. Uwielbiał ją i bał się jej za razem. To samo dotyczy jego ojca, Richard'a Grady, które samobójstwo zapamiętał na całe życie. Przez przyjazd do Silent Hill wszystkie zatarte wspomnienia zaczynają na nowo odżywać w jego pamięci... Wyraźnie widać, że wydarzenia z jego dzieciństwa wyryły na nim piętno, którego pomimo upływu lat nie udało mu się wytrzeć całkowicie. Przyjazd do Silent Hill, a zwłaszcza spotkanie z Alessą Gillespie, przywracają wszystkie wspomnienia i urojenia do życia. W końcu był wtedy tylko dzieckiem.

Podobnie jak w Silent Hill 2, rzeźnik The Butcher, jest uosobieniem złej strony Travis'a. Przez co nie do końca jest wiadomo, czy to nie Travis był powodem śmierci jego rodziców - podobnie jak James Sunderland - nie pamięta powodu śmierci swoich najbliższych. Pamięta jedynie same fakty ich śmierci, nie pamięta dlaczego, w jakich okolicznościach, a tym bardziej przez kogo (jego samego?) zainicjowane. Trudno uwierzyć, aby dziecko było w stanie powiesić własnego ojca, jednakże sam fakt jego samobójstwa jest bardzo dziwny. Zrozumiała jest rozpacz po stracie żony, jednakże miał pod opieką ich własnego syna...

Wygląda na to, że tym razem Alessa jest pochodnią rozświetlającą ciemną przeszłość Travisa Grady. Jej pojawienie się ma na celu uświadomienie mu zapomnianej jego historii z dzieciństwa. Tym razem Alessa - można powiedzieć - jest tylko "posłańcem", który ma na celu uświadomienie Travis'owi jego przeszłości.
Występuje:

Silent Hill Origins
[ Silent Hill ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408