James Sunderland

James Sunderland


James Sunderland otrzymuje list od swojej zmarłej kilka lat wcześniej żony, Mary, w którym ona twierdzi, że czeka na niego w ich "specjalnym miejscu". Z powodu tego listu James przybywa do Silent Hill, gdzie usiłuje dotrzeć do tego ich "specjalnego miejsca". Na początku sądzi, że tym miejscem jest park Rosewater Park, jednakże po rozmowie z Marią, uświadamia sobie, że może to chodzi o hotel Lake View Hotel, gdzie swego czasu spędzili trochę czasu razem.

W czasie swojej wędrówki przez Silent Hill, James wpada do baru Neely's Bar, gdzie może przeczytać notatkę następującej treści: "There was a HOLE here. It's gone now." Możliwe, że owy napis odnosi się do dziur, w które James później będzie skakał. Będzie ich wiele. Możliwe, że ten napis symbolizuje dziury jakie powstają w jego sercu. Skacząc w nie James skacze w swoją świadomość, gdzie przypomina sobie popełnionej przez siebie zbrodni. Takie dziury można zobaczyć tylko w Silent Hill, gdzie ci, którzy popełnili jakieś zbrodnie sobie to uświadamiają. Jeżeli James odwiedzi ten sam bar Neely's Bar w alternatywnym świecie, zobaczy zupełnie inny napis: "If you really want to SEE Mary, you should just DIE. But you might be heading to a different place than MARY, James." Napis ten może po prostu sugerować, że aby James mógł zobaczyć musi umrzeć tak samo jak ona. Jednakże jego śmierć nie koniecznie doprowadzi go do miejsca, gdzie Mary przebywa ze względu na popełnioną przez niego zbrodnię. Jednakże ten sam napis można także rozumieć, że James może zobaczyć śmierć Mary - See Mary Die.

W więzieniu Toluca Prison, James zbiera trzy tabliczki: "Gluttonous Pig", "The Seductress" oraz "The Oppressor". Symbolizują one trzy postacie spotykane w grze. "Gluttonous Pig" (Żarłoczna Świnia) symbolizuje oczywiście Eddiego. "The Seductress" (Uwodzicielka) symbolizuje Angelę. "The Oppressor" (Ciemiężca) symbolizuje oczywiście James'a.

W hotelu Lake View Hotel, jeżeli zbadasz list od Mary, stwierdzisz coś dziwnego - list jest pusty. W takim razie czy James naprawdę otrzymał ten list? Co go naprawdę sprowadziło do Silent Hill? Możliwe, że James przyjechał do Silent Hill, aby dowiedzieć się prawdy, o tym co się stało.

W końcu James dociera do ich "specjalnego miejsca", do pokoju 312 w Lake View Hotel, gdzie ogląda zostawioną wcześniej w hotelu ich kasetę wideo. Na filmie widać wyraźnie jak James dusi Mary poduszką. Po obejrzeniu kasety, James jest zdruzgotany. Musiał stanąć twarzą w twarz z prawdą, od której usiłował uciec. James zabił Mary, gdyż nie mógł patrzeć jak ona cierpi i jak się zmieniła. Przybył do Silent Hill, aby odbyć karę.

Po obejrzeniu kasety James przyznaje się do prawdy, do tego co zrobił. Stwierdza, że czas z tym skończyć. Od tego czasu nie ma już drugiego świata.

Ojcem James'a jest Frank Sunderland.
Występuje:

Silent Hill 2
Silent Hill 3 (tylko w zakończeniu UFO)
[ Silent Hill ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408