Alessa Gillespie

Alessa Gillespie Alessa Gillespie


Alessa Gillespie urodziła się w 1969 roku w Silent Hill. Jej matką jest Dahlia Gillespie. W 1975 roku jest uczennicą szkoły podstawowej Midwich Elementary School, która nie jest lubiana przez swoich kolegów i koleżanki; dzieci nazywały ją czarownicą. Zostaje ona zgwałcona przez sprzątacza szkolnego, Collin'a. Była uczennicą Pana K. Gordon'a, którego zachowanie Alessy martwiło. W tym też czasie jej Dahlia uznaje, że Alessa jest gotowa do poświęcenia jej Bogu. W czasie przygotowywania rytuału ognia, dochodzi do pożaru całego domu, z którego zostaje uratowana przez Travis'a Grady. Alessa zostaje odwieziona do szpitala Alchemilla Hospital, gdzie trafia pod opiekę lekarza Michael'a Kaufmann'a i pielęgniarki Lisy Garland.

Jako dziecko Alessa często przychodziła do teatru Artaud Theatre, zwłaszcza podczas prób. Alessa wystraszyła się kostiumu Caliban'a i wykorzystując swoje psychokinetyczne zdolności zadała wiele ran aktorowi.

Alessa jest osobą mistyczną, która potrafi pojawiać się różnym osobom. Prowadzi Travis'a Grady'ego w jego własnej drodze przez Silent Hill, w czasie której odkrywa zapomnianą prawdę o sobie. Pojawia się także Harry'mu Mason'owi, powodując jego i jego córki Cheryl wypadek samochodowy, w wyniku którego Cheryl znika. Alessa prowadzi Harry'go w jego własnej drodze poszukiwania córki przez Silent Hill, na końcu dając mu niemowlę.

Gniew i cierpienie Alessy wpływa na całe miasto.
Występuje:

Silent Hill
Silent Hill Origins
[ Silent Hill ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408