Silent Hill | Solucja

Old Silent Hill

Silent Hill | Harry Mason w barzeGra rozpoczyna się sceną, że Harry Mason wysiada z samochodu. Gdy już odzyskasz kontrolę nad postacią idź prosto ulicą. W pewnym momencie Harry powie: "Footsteps?" i zobaczy swoją córkę Cheryl Mason. Biegnij za nią aż dobiegniesz do bramy. Przejdź przez bramę i idź dalej. Nagle usłyszysz syreny. Biegnij dalej do następnej bramy i dalej wąską uliczką. Stanie się bardzo ciemno i Harry zapali flarę. Biegnij dalej, miń połamany wózek inwalidzki i idź dalej. Nagle Harry zostanie otoczony przez demony dzieci Demon Children, ponieważ nie ma żadnej broni do walki z nimi....

MAPA
Harry obudzi się z koszmarnego snu na ławce w kawiarni "Cafe 5to2". W tym miejscu gra zaczyna się w trybie Next Fear. Będzie tam także policjantka Cybil Bennett z sąsiedniego miasta Brahms. Po rozmowie Cybil zostawi Harry'emu swoją broń Handgun i wyjdzie z kawiarni.

Podejdź do kontuaru i zbierz potrzebne rzeczy: Health Drink, latarka FLESHLIGHT oraz mapę RESIDENTIAL AREA MAP. Będzie tam także notatnik, który jest save'em. Na drugim końcu kontuaru znajdziesz kolejnego Health Drink oraz nóż kuchenny KITCHEN KNIFE. Na jednym ze stolików jest radio, ale Harry nie będzie go chciał teraz wziąć. Nie pozostaje ci nic innego jak wyjść z kawiarni. Przy drzwiach będziesz świadkiem sceny, w której jeden z potworów wpadnie przez szybę do kawiarni. Po walce z potworem weź radio Pocket Radio i wyjdź z kawiarni.

Harry stwierdzi, że chce sprawdzić uliczkę ze swojego snu, w której widział Cheryl - jest ona zaznaczona na mapie. Udaj się na północ Bachman Street. Zaraz za kawiarnią na ławce będą leżeć naboje Handgun Bullets. Udaj się do sklepu Convienience Store na rogu Bachman i Finney Street. Przed sklepem będzie czekał latający potwór Air Screamer, ale daj sobie z nim spokój i wbiegnij do środka sklepu. W sklepie znajdziesz kilka Health Drink, apteczkę First Aid Kit oraz Save. Wyjdź ze sklepu.

Udaj się na zachód Finney Street. Idź w kierunku uliczki zaznaczonej na mapie. Wbiegnij w nią. Będą w niej psy Groaner Dogs. Przebiegnij koło nich i przejdź przez bramę po lewej stronie. Będzie tam kolejny pies - zabij go, gdyż będzie ci przeszkadzał. Udaj się uliczką dalej do jej końca. Znajdziesz tam 2 paczki naboi Handgun Bullets oraz notatkę z szkicownika Cheryl - Cheryl's sketchbook: "To school". Harry zaznaczy szkołę podstawową Midwich Elementary School. Wróć teraz z powrotem na Finney Street.

Dostanie się do szkoły nie jest jednak takie proste, jak to wygląda na mapie. Część ulic jest zawalona i nie można nimi przejść. Ponieważ idąc dalej Finney Street droga jest zawalona, skręć w lewo w Levin Street i udaj się na dół na południe. Jeżeli będziesz iść prawą stroną ulicy (zachodnią), to natkniesz się na dom z budą dla psa Doghouse chroniony przez psy Groaner Dogs. W budzie Doghouse Harry nic nie znajdzie ciekawego. Sprawdź też drzwi prowadzące do domu - są zamknięte. Idź dalej na południe Levin Street do skrzyżowania.

Na skrzyżowaniu skręć w prawo (na zachód) w Matheson Street. Ona także okaże się zniszczona, więc nie możesz tą drogą udać się do szkoły. Jednak na skale na końcu drogi znajdziesz porozrzucane notatki Cheryl's sketchbook: "Doghouse" i "Levin St.". Wróć z powrotem do domu z budą dla psa, zbadaj ją ponownie. Tym razem Harry znajdzie w niej klucz do domu House Key. Podejdź do drzwi domu przy budzie dla psa i użyj znalezionego klucza. Wejdź do środka. Zaraz za drzwiami znajdziesz apteczkę First Aid Kit. W salonie znajdziesz amunicję i save. W kuchni będzie czekał Health Drink. Podejdź do drzwi na drugim końcu domu prowadzących do ogrodu. Drzwi są zamknięte na trzy kłódki, a obok nich wisi mapa "Keys for Eclipse", na której zaznaczone są miejsca gdzie są ukryte klucze do trzech kłódek. Harry skopiuje te miejsca na swoją mapę. Wyjdź ponownie z budynku i udaj się na poszukiwanie kluczy.

Wróć teraz na Finney Street i udaj się w prawo (na wschód) w kierunku mostu (strzałka na mapie). Na końcu Finney Street będzie stał rozbity radiowóz, w którego bagażniku będzie klucz KEY OF "LION". Wracaj teraz z powrotem Finney Street i skręć w małą uliczkę zaznaczoną na czerwono na mapie. Idź nią na południe i przejdź przez szeroką bramę mniej więcej w jej połowie. Znajdziesz się na boisku do kosza, gdzie będzie leżało ciało zabitego psa. Obok głowy tego psa będzie klucz KEY OF "WOODMAN". Przy śmietniku znajdziesz Health Drinka.

Wróć na alejkę i idź dalej na południe w kierunku Matheson Street. Skręć w Matheson Street w lewo (na wschód), aby dojść do Ellroy Street. Twoim celem jest teraz miejsce zaznaczone czerwonym krzyżykiem w kółku na mapie. Na skrzyżowaniu Matheson i Ellroy skręć w prawo (na południe) i idź do końca ulicą. Ulica jest urwana. Po prawej stronie znajdź zwalony pień drzewa, który tworzy swego rodzaju mostek. Przejdź po nim, aby dostać się do skrzynki na listy obok drzwi ze schodami. W skrzynce znajdziesz kolejny klucz KEY OF "SCARECROW". Na szczycie schodów przy samych drzwiach będzie Health Drink. Wracaj teraz z powrotem na Ellroy Street.

Masz już wszystkie trzy klucze, więc możesz wracać do domu z budą dla psa Doghouse. Najszybciej będzie iść Matheson Street. Wejdź do domu Doghouse i podejdź do drzwi na drugim końcu. Użyj znalezionych kluczy i otwórz drzwi. Przejdź do ogródka za domem.

Otherworld

Silent Hill | Harry Mason w Dog House Na dworze zrobi się ciemno. Latarka Harry'ego się zapali. Na stoliku w ogrodzie znajdziesz dwa Health Drinki. Idź na drugą stronę ogródka i przejdź przez drewnianą furtkę. Znajdziesz się na wąskiej alejce po drugiej stronie domu. Jeżeli pójdziesz ją na północ do Finney Street i skręcisz na zachód w kierunku Midwich Street na końcu tej ostatniej po lewej stronie ulicy znajdziesz naboje Handgun Bullets oraz Health Drink.

Jeżeli pójdziesz alejką na południe w kierunku Bloch Street, idąc wschodnią stroną znajdziesz Health Drink oraz naboje przy koszach na śmieci. Szkoła jest niedaleko, więc skręć w Bloch Street na zachód i idź do Midwich Street. Na skrzyżowaniu skręć w lewo i po prawej stronie ulicy będzie szkoła podstawowa Midwich Elementary School.

Na południe od szkoły na Midwich Street znajdziesz autobus szkolny, którego będą strzec psy Groaners Dogs. Wejdź do autobusu przez drzwi z przodu. W środku znajdziesz dwa Health Drinki oraz save. Wyjdź z autobusu i udaj się do szkoły Midwich Elementary School i wejdź przez podwójne drzwi.[ Dalej ]   |   [ Do góry ]
Strona główna  |  © 2010-2014 by 1408